Brakuje nam już sił, żeby pomagać naszemu dziecku

Mariusz Orlicki
Cel zbiórki:

Remont platformy dla osób niepełnosprawnych

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Mariusz Orlicki, 31 lat
Brzeszcze, małopolskie
Upośledzenie umysłowe, przepuklina oponowa, plegia kończyn dolnych
Rozpoczęcie: 15 Lipca 2020
Zakończenie: 25 Września 2020

Opis zbiórki

Od prawie 30 lat jesteśmy rodzicami niepełnosprawnego dziecka. Od prawie 30 lat nasze życie podporządkowane jest  jego chorobom. Od prawie 30 lat każdego dnia walczymy o lepsze życie dla Mariusza...

Syn urodził się z wodogłowiem i przepukliną oponowo - mózgową. Mariusz nie chodzi, nie mówi i wykonanie każdej, nawet najprostszej czynności to dla niego ogromny wysiłek.

Dwa lata temu syn trafił na oddział intensywnej terapii z powodu zapalenia i grzybicy płuc. Od tamtej pory ma założoną rurkę tracheostomijną. Wiąże się to z potrzebą jeszcze dokładniejszej opieki medycznej oraz  doraźnej wentylacji domowej przy użyciu respiratora.

Mariusz Orlicki

Mieszkamy na pierwszym piętrze. 16 lat temu udało nam się kupić windę, która pozwala Mariuszowi wydostać się z mieszkania. W tym roku wysłużony sprzęt odmówił współpracy... Winda wymaga generalnego remontu.

Sfinansowanie tego remontu wykracza znacznie poza nasze możliwości finansowe. Noszenie syna po schodach również nie wchodzi w grę. Jesteśmy coraz starsi i coraz słabsi...

Bez remontu windy nasz syn stanie się więźniem we własnym domu... Przebywanie na świeżym powietrzu zawsze bardzo dobrze na niego działało. Nie możemy pozwolić na to, żeby został pozbawiony jedynej przyjemności w swoim życiu.

Prosimy, nie bądź obojętny!

Rodzice Mariusza

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki