Każda złotówka przybliża panią Marzenę do specjalistycznej rehabilitacji. Pomóż!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 114 osób
8 493 zł (45,77%)
Brakuje jeszcze 10 060 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
Miesięczny turnus rehabilitacyjny

Marzena Góral, 50 lat

Nieznanowice, świętokrzyskie

Niemy tętniak mózgu lewej półkuli, niedowład prawostronny

Rozpoczęcie: 4 Marca 2020
Zakończenie: 1 Maja 2021

Czasami zdarza się tak, że przy ratowaniu życia trzeba poświęcić zdrowie lub sprawność. Człowiek staje przed dramatycznym wyborem, którego nikt nigdy nie chciałby doświadczyć. Taka sytuacja miała miejsce w przypadku pani Marzeny i operacji lewej półkuli mózgu, z której trzeba było usunąć tętniaka. Tętniak przestał już zagrażać, ale stało się to kosztem sprawności, którą można próbować odzyskać jedynie przez intensywną rehabilitację...

Marzena Góral


Zaczęło się od mrowienia na twarzy. Potem było skierowanie na badanie rezonansem magnetycznym i źle brzmiąca diagnoza: tętniak niemy tętnicy środkowej mózgu lewej półkuli. Lekarze od początku uprzedzali, że istnieje tylko 15% szans na to, że operacja przebiegnie bez powikłań. Nie można jednak było zwlekać, bo tętniak mógł pęknąć w każdej chwili, a wtedy konsekwencje z pewnością okazałyby się dużo bardziej tragiczne. 

Pani Marzena przeszła operację, po której po cichu wierzyła, że wszystko wróci do normy. Niestety, tak się nie stało. Po zabiegu wystąpił niedowład połowiczy z afazją czuciowo - ruchową. Strach związany z tętniakiem minął, ale pojawił się nowy. Czy jeszcze kiedyś będzie sprawnym człowiekiem? Dzisiaj do wielu zwyczajnych, codziennych czynności, takich jak mycie głowy, czy kąpiel, potrzebuje pomocy męża. 

Rehabilitacja, rehabilitacja, rehabilitacja… Nie ma innej drogi. Tylko w ten sposób można mobilizować organizm i uczyć go na nowo utraconych zdolności. Niestety, rehabilitacja z prawdziwego zdarzenia na specjalistycznych turnusach jest bardzo kosztowna i z tego względu niedostępna dla pani Marzeny. Prosimy więc wraz z nią o pomoc. Każda złotówka jest na wagę złota!

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 114 osób
8 493 zł (45,77%)
Brakuje jeszcze 10 060 zł
Wesprzyj Wesprzyj