Fundacja Maskotki Dzieciom

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Wrocław, dolnośląskie

Nasza fundacja zajmuje się wyposażaniem szkół i przedszkoli dla dzieci z niepełnosprawnościami intelektualnymi.

Kupujemy między innymi sprzęty do terapii integracji sensorycznej, zestawy diagnostyczne, sprzęty do zabawy i aktywnego spędzania czasu, wyposażenia pracowni - m.in. pracowni robotyki oraz zapewniamy podstawowe przybory szkolne do pracy z dziećmi. Podczas naszych wizyt w placówkach, jakim niesiemy pomoc, wystawiamy drobne przedstawienia, po których wszystkim dzieciom wręczamy zabawki. Ponadto nasze maskotki aktywnie uczestniczą w różnego rodzaju festynach organizowanych przez zaprzyjaźnione z nami szkoły i przedszkola! 

 Regularnie współpracujemy z poniższymi placówkami:

-Zespół Szkół nr 16 we Wrocławiu dla dzieci oraz dorosłych z autyzmem. Dzięki naszej pomocy wyposażona została m.in. sala do terapii integracji sensorycznej i sala doświadczania świata. Szkole zapewniliśmy także kilka sprzętów do szkolnego placu zabaw.

-Szkoła specjalna w Warczu dla dzieci z różnymi niepełnosprawnościami intelektualnymi. Dla szkoły zakupiliśmy m.in. ważne testy diagnostyczne i bardzo dużo różnych pomocy dydaktycznych.

-Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Giemliach dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. Zakupiliśmy im ważne sprzęty potrzebne do podstawowych potrzeb dla ciężko niepełnosprawnych dzieci.

Za jeden z naszych największych sukcesów uznajemy umożliwienie otwarcia nowej Szkoły Podstawowej dla dzieci z autyzmem "Lawendowy Król" w Pruszczu Gdańskim.

Łączna wartość przekazanych za sprawą naszej fundacji sprzętów wynosi ponad 250000zł (stan na kwiecień 2023).

Wpłaty

Ładuję...