Szansa na lepsze jutro, której nie mogę stracić...

Mateusz Płatek
Zbiórka zakończona

Szansa na lepsze jutro, której nie mogę stracić...

Cel zbiórki:

Zakup urządzenia do drenażu płuc Simeox wraz oprzyrządowaniem

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Oddech Życia
Mateusz Płatek, 21 lat
Wierbka, śląskie
Mukowiscydoza, astma
Rozpoczęcie: 25 Maja 2021
Zakończenie: 7 Czerwca 2021

Rezultat zbiórki

Z całego serca pragnę podziękować za wsparcie, jakie od Państwa otrzymałem. Bez pomocy ciężko byłoby mi walczyć z chorobą. Teraz wiem ze mając wokół siebie ludzi o tak ciepłych sercach, jest mi dużo łatwiej.

Walka o oddech trwa nieustannie, oddech, którego często mi brakuje. Z pomocą wrażliwych ludzi jest mi lżej. Wiem że nie wygram z chorobą, ale będę walczył do końca moich dni…

Dziękuję fundacji Oddech Życia za pomoc przy organizacji zbiórki. Dziękuję również rodzinie, przyjaciołom, kolegom oraz każdej osobie która mnie wsparła. To dzięki Wam z każdym dniem będzie mi się lepiej oddychało! 

Mateusz

Mateusz Płatek

Opis zbiórki

Marzenie o swobodnym oddechu - to jedyne, które nie daje mi w myślach spokoju od dnia, w którym zdiagnozowano u mnie mukowiscydozę. To marzenie, które jednocześnie już na zawsze pozostanie tylko w mojej wyobraźni. Mam na imię Mateusz, w tym roku skończę 19 lat. Z zamiłowania jestem strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej, w której w miarę możliwości angażuję się w pomoc innym. 

Z mukowiscydozą zmagam się od urodzenia. To choroba, która dotyczy przede wszystkim układu oddechowego, ale nie tylko. Jest ona uwarunkowana genetycznie, co oznacza, że przyczynia się do niej zmutowany gen, powodujący nieprawidłową pracę komórek wydzielniczych znajdujących się w wielu organach ludzkiego organizmu. Komórki te wydzielają gęsty i lepki śluz. Wydzielina gromadzi się w zwłaszcza w oskrzelach, płucach, przewodzie pokarmowym upośledzając ich działanie i powodując występowanie różnych powikłań. W moim przypadku najbardziej zaatakowała płuca, trzustkę i wątrobę. 

Mateusz Płatek

Już od 19 lat średnio co 3 miesiące jestem leczony w szpitalach. Ostatnio bardzo pogorszyła się moja spirometria. Jest to standardowy test sprawności płuc. Okazało się, że zalegającego śluzu jest bardzo dużo i muszę być częściej inhalowany. Od zawsze miałem problem z niedowagą, ale ostatnio w związku z gorszym stanem płuc nie mogę jeść, co odbija się na mojej wadze. Dodatkowo choruję na astmę. 

Podczas ostatnich pobytów na oddziale korzystałem z urządzenia SIMEOX, co w moim przypadku sprawdzało się bardzo dobrze. Urządzenie to oczyszcza płuca z zalegającej wydzieliny. Codziennie wstaję o godzinie piątej nad ranem, aby zdążyć na ósmą do szkoły. Rano muszę odbyć standardowe inhalacje, wziewy, drenaże oraz przyjąć ogromną dawkę leków. Wszystko łącznie zajmuje mi 5 godzin.

Drenaż sprzętem, którym posiadam jest niewystarczający, dlatego zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie w zakupie urządzenia SIMEOX z oprzyrządowaniem. Jego koszt znacznie przekracza moje możliwości finansowe, ale z całego serca wierzę, że z Państwa pomocą uda się zebrać potrzebne środki.

Mateusz

Obserwuj ważne zbiórki