Mati walczy ze skutkami koszmarnego wypadku! Pomagamy!

Mateusz Skwara

Mati walczy ze skutkami koszmarnego wypadku! Pomagamy!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0296392
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

6-miesięczny turnus rehabilitacyjny

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja VOTUM
Mateusz Skwara, 19 lat
Czermin, podkarpackie
Uraz wielonarządowy w wyniku wypadku, liczne złamania kości i kręgosłupa, niedowład kończyn dolnych
Rozpoczęcie: 21 Czerwca 2023
Zakończenie: 22 Grudnia 2023

Opis zbiórki

Mateusz dopiero wkroczył w dorosłość. Był pełen energii i miał wiele marzeń i planów na przyszłość, zarówno tych, dotyczących kariery zawodowej, jak i życia prywatnego. Do zawodu stolarza przygotowywał się razem z tatą, który pokazywał cenną wiedzę. Szkoląc się pod okiem specjalisty, założył własną działalność gospodarczą.

Był bardzo komunikatywną osobą i kontakt z rówieśnikami przychodził mu naturalnie. Wraz ze znajomymi spędzał weekendy między innymi na podróżowaniu i graniu w piłkę nożną.

Ta data zostanie już na zawsze w mojej pamięci... Tegoroczny dzień matki, 26 maja, okazał się dla nas tragiczny. Zamiast radośnie i wspólnie spędzonego dnia, pojawiły się łzy, rozpacz, niedowierzanie i modlitwa. Mateusz miał wypadek samochodowy.

Walka o jego życie trwała prawie tydzień. Syn doznał poważnych obrażeń wewnętrznych, w tym złamania żeber i przerwania odcinka kręgosłupa. To z kolei przełożyło się na niedowład kończyn dolnych i sprawiło, że Mati może obecnie poruszać się jedynie na wózku. 

Mateusz Skwara

Na całe szczęście Mateusz jest już przytomny, a jego stan jest stabilny. W najbliższym czasie musi rozpocząć wymagającą rehabilitację, aby mieć szansę zawalczyć o swoje zdrowie i sprawność. Mati jest bardzo zdeterminowany i zmotywowany. Chciałby znów samodzielnie się poruszać. 

Syn zawsze, gdy tylko miał możliwość, pomagał innym. Każdy, kto go dobrze zna, wie, że to chłopak „z sercem na dłoni”. Teraz sam potrzebuje naszego wsparcia, jak nigdy wcześniej. Mimo że jest to dla niego najtrudniejszy okres w życiu, cały czas walczy i pragnie normalności.

Od momentu wybudzenia się, uśmiecha się do swoich najbliższych. Jest zmotywowany i przygotowany na ciężką pracę, która będzie trwać przynajmniej kilka miesięcy. Proszę, pomóż mu odzyskać sprawność, marzenia i dotychczasowe życie!

Małgorzata, mama

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0296392
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki