O lepsze jutro trzeba zawalczyć już dziś! Pomóż!

Maximilian Żaczek

O lepsze jutro trzeba zawalczyć już dziś! Pomóż!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0293571
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Maximilian Żaczek, 7 lat
Gdańsk, pomorskie
Całościowe zaburzenia rozwojowe, zaburzenia głosu, mowy i choroby słuchu, choroby układu oddechowego i krążenia
Rozpoczęcie: 16 Czerwca 2023
Zakończenie: 17 Grudnia 2023

Opis zbiórki

Jestem samotnie wychowującą mamą cudownego, choć nie zawsze łatwego w kontakcie AS-a. Tak właśnie nazywa się dzieci z zespołem Aspergera. Mamy za sobą długą, pełną łez i niepewności drogę od afazji, głębokich zaburzeń integracji sensorycznej do chwili obecnej, w której mój syn na swój specyficzny sposób odkrywa świat. 

Pierwsze niepokojące objawy u Maksia zaczęłam zauważać już w pierwszych tygodniach jego życia. Synek nie lubił dotyku, nie dawał się przytulać. Wtedy jednak sądzono, że to moja matczyna nadgorliwość pozwalała mi tak sądzić. 

Dziś wiem już, co dolega mojemu synkowi. Wiem, czego najbardziej potrzebuje, by w przyszłości stał się niezależnym, cudownym i odpowiedzialnym mężczyzną. To moje największe marzenie. By pomimo wszelkich przeciwności i diagnozy, z którą musi mierzyć się każdego dnia, odnalazł w tym świecie swoje miejsce.

Maximilian Żaczek

By tak się stało, Maksiu powinien uczęszczać na specjalistyczne terapie wspierające jego rozwój oraz szereg innych zajęć dedykowanych dla dzieci z tego typu zaburzeniami. Niestety świadczenie pielęgnacyjne jest tak niskie, że nie stwarza możliwości pokrycia kosztów dalszej diagnostyki i rehabilitacji, a w najbliższym czasie możliwości wyjazdu na pierwszy w życiu turnus rehabilitacyjny. 

Mój synek pilnie potrzebuje pomocy! Największe szanse dają nam turnusy rehabilitacyjne. Niestety, koszty są ogromne! Zależy mi, aby Max wziął udział w turnusie 9. lipca i potem we wrześniu. Koszt pierwszego wynosi 10 900 zł, natomiast drugiego 8 900 zł! To duża kwota, której sama nie uzbieram...

Na co dzień Max jest bardzo ciekawym świata dzieckiem. Wyróżnia się niesamowitą wiedzą w tematach, które go interesują. Choć ma dopiero 7 lat, a przed nim jeszcze pierwsza klasa szkoły podstawowej, zna na pamięć układ słoneczny i cały alfabet. W dodatku Max bardzo kocha zwierzęta. Mamy pod swoją opieką kilka kurek, przygarniętego kota i pieska. Jest bardzo świadomy w kwestii ekologii – niedawno sam zadecydował, że nie chce jeść mięsa.

W tych trudnych czasach zwracam się do Was z pełną pokorą, prosząc o wsparcie. Wierzę, że każda złotówka to krok do lepszej przyszłości mojego dziecka. Dzisiaj jak nigdy dotąd pomocna dłoń jest dla nas na wagę złota, bo nasze zasoby finansowe dawno się skończyły. 

Maximilian Żaczek

Gdyby ktoś zapytał mnie, czy mam marzenia, bez zastanowienia odpowiedziałabym, że tylko jedno – by Max w przyszłości stał się szczęśliwym i samodzielnym mężczyzną. By znalazł swoją miłość, z którą bez obaw będzie dalej poznawał świat.

Bez Waszej pomocy, to marzenie może się nie spełnić. Dlatego pełna nadziei, proszę o wsparcie! Taka mała cegiełka może stać się solidnym fundamentem przyszłości mojego syna. Aby turnus w lipcu był możliwy, do 6. lipca powinny zostać uzbierane na niego środki... Proszę, bez Was nie będzie to możliwe!

Dorota, mama Maxa

Maximilian Żaczek

Kwota zbiórki jest kwotą szacunkową

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0293571
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki