Małopolskie Hospicjum dla Dzieci

Małopolskie Hospicjum dla Dzieci
4 Stałych Pomagaczy
GLSZ ELECTRICAL SERVICES
100 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Kraków, małopolskie

Małopolskie Hospicjum dla Dzieci działa od blisko 10 lat. Naszym celem i misją jest niesienie kompleksowej pomocy nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom w domach, na terenie całej Małopolski. 

Ambasadorką naszego Hospicjum jest Joanna Koroniewska.

Budujemy także pierwsze i jedyne w Polsce Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych Dzieci, które powstaje w Krakowie, przy ul. Odmętowej.  Centrum będzie drugim domem, gdzie ciężko chore dzieci znajdą najlepszą opiekę przez jakiś czas, a ich rodzice będą mogli wówczas odpocząć i nabrać sił, załatwić istotne życiowe sprawy. Centrum zapewni też opiekę nieuleczalnie chorym dzieciom w sytuacjach kryzysowych, jak np. choroba czy rehabilitacja rodzica/opiekuna.

Oprócz najlepszej opieki medycznej naszym rodzinom zapewniamy wsparcie socjalne, prawne,  psychologiczne, duchowe, ale przede wszystkim  przyjaźń i życzliwość dla Rodziny przez cały okres choroby dziecka jak również po jego śmierci tak długo, jak to jest potrzebne.  

Chcemy kreować nowoczesne podejście do opieki hospicyjnej nad dziećmi, jako kompleksowego wsparcia całych rodzin, jednocześnie kształtując model opieki wyręczającej nad dziećmi, będącej pomocniczą, ale konieczną w długotrwałej opiece nad ciężko chorym dzieckiem. 

Więcej o naszej działalności i budowie Centrum: www.mhd.org.pl i na naszym profilu Facebook.

4 Stałych Pomagaczy
GLSZ ELECTRICAL SERVICES
100 zł miesięcznie