Michał wciąż musi walczyć o sprawność! Pomóż mu normalnie żyć!

Michał Drubkowski

Michał wciąż musi walczyć o sprawność! Pomóż mu normalnie żyć!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0063842
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Słoneczko
Michał Drubkowski, 26 lat
Legionowo, mazowieckie
Wcześniactwo i powikłania z nim związane
Rozpoczęcie: 23 Listopada 2022
Zakończenie: 5 Maja 2024

Opis zbiórki

Trudno wyrazić słowami, jak bardzo jesteśmy Wam wdzięczni za otrzymaną pomoc. Poprzednia zbiórka przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki Waszemu wsparciu Michał odbył turnusy, podczas których był regularnie rehabilitowany. Widzimy naprawdę duże postępy! 

Chcielibyśmy móc zapewnić mu kolejne zajęcia z rehabilitantem. Koszty nadal są bardzo wysokie, a tak naprawdę stale rosną. Nie jesteśmy w stanie pokryć ich z własnej kieszeni, dlatego po raz kolejny prosimy Was o pomoc! Już raz pokazaliście swoje wielkie serca, dlatego głęboko wierzymy w to, że i tym razem się uda!

Michał Drubkowski

Oto nasza historia:

Chociaż Michał kilka lat temu stał się pełnoletni, dla mnie zawsze będzie dzieckiem. Przez to, co się wydarzyło, jego rozwój zatrzymał się na pewnym etapie. Jego choroby nie da się wyleczyć, ale ja – mama – mogę zrobić wszystko, co w mojej mocy, by życie Michała było pozbawione cierpienia. Teraz to moje największe marzenie. Pomożesz mi je spełnić?

Michał urodził się 25 lat temu. Był wcześniakiem, ważył 1700 gramów. Przez zbyt szybki poród u synka stwierdzono wiele powikłań z tym związanych. Niedotlenienie mózgu podczas porodu spowodowało opóźnienie psychoruchowe, mózgowe porażenie dziecięce i zaburzenia ogólnorozwojowe. 

Praktycznie od kiedy wróciliśmy do domu synek jest nieustannie rehabilitowany. Od samego początku dwoję się i troję, by jak najlepiej mu pomóc. Od 3. roku Michał jest rehabilitowany metodą dr. Swietłany Masgutowej, co przynosi olbrzymią poprawę w jego funkcjonowaniu. Gdyby nie to, pewnie dziś nawet by nie chodził. Ciężką pracą doszliśmy do bardzo wielu postępów. Niestety Michał ma wciąż problemy z mową, czytaniem, pisaniem, motoryką. Jest nadpobudliwy i ma problemy z emocjami. Póki my – rodzice – jesteśmy na świecie, chcielibyśmy zrobić wszystko, by wtedy kiedy nas zabraknie, Michał jak najlepiej sobie radził. 

Michał Drubkowski

Zauważyliśmy, że wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne sprawiają, że Michał robi ogromne postępy. Po takich wyjazdach zaczął czytać i pisać, potrafi się skupić dłuższą chwilę na danej czynności, co wcześniej nie było możliwe. Dlatego też chcielibyśmy, aby mógł wyjeżdżać na turnusy rehabilitacyjne częściej. Niestety teraz nie jest to możliwe ze względów finansowych. 

Każdą złotówkę przeznaczamy na dodatkowe godziny codziennej rehabilitacji. Nie mamy żadnych oszczędności, ale wierzymy, że na tej zbiórce spotkają się ludzie, którzy zechcą pomóc naszemu dziecku. Prosimy, podaruj Michałowi szansę na lepsze jutro...

Rodzice Michała

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0063842
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki