Rehabilitacja - klucz do sukcesu. Pomagamy Michałowi!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
4 dni do końca
Wsparło 150 osób
8 533 zł (24,75%)
Brakuje jeszcze 25 935 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
półroczna rehabilitacja

Michał Mętlak, 35 lat

Zawiercie, śląskie

Czterokończynowe porażenie spastyczne

Rozpoczęcie: 21 Grudnia 2018
Zakończenie: 23 Września 2020

23 Czerwca 2020, 14:57
Najnowsze wieści od Michała

Rehabilitacja, rehabilitacja, rehabilitacja… Nie ma innej drogi dla Michała na większą sprawność i samodzielność. Ponad 30 lat walki z niepełnosprawnością, niezliczona ilość godzin spędzonych w gabinetach, litry wylanych łez i kropli potu. Dzięki pracy z najlepszymi specjalistami mój syn zaczął powoli stawać na własnych nogach. Niestety, skończyły się pieniądze i wraz z nimi postępy w terapii… Prosimy o dalszą pomoc!

Michał Mętlak

Michał pragnie się dostać na urządzenie do nauki chodu LOKOMAT i do robota egzoszkielet, dzięki któremu może poprawić swoją kondycję i zdrowie. Dotychczasowa rehabilitacja Michała przyniosła efekty i zaczął on stawać już na nogi. Nie możemy się teraz zatrzymać!

Rehabilitacja, rehabilitacja, rehabilitacja… Nie ma innej drogi dla Michała na większą sprawność i samodzielność. Ponad 30 lat walki z niepełnosprawnością, niezliczona ilość godzin spędzonych w gabinetach, litry wylanych łez i kropli potu. Dzięki pracy z najlepszymi specjalistami mój syn zaczął powoli stawać na własnych nogach. Niestety, skończyły się pieniądze i wraz z nimi postępy w terapii…

Michał Mętlak


O tym, że Michał ma Mózgowe Porażenie Dziecięce, dowiedziałam się dopiero, kiedy skończył rok. Ogromny szok i niedowierzanie... Takie były czasy i poziom wiedzy medycznej. O dostępie do informacji jak dzisiaj mogłam tylko pomarzyć. Czterokończynową spastykę próbowaliśmy zniwelować ćwiczeniami. Ciągła codzienna walka. Monotonna, czasami zbyt trudna. Nie mogliśmy się jednak poddać.


Dzięki wytrwałości i uporowi udało się synowi ukończyć szkołę. Byłam z niego taka dumna. Tak wiele przeciwności, często zniechęcenia, a jednak dał radę. Niestety, w zeszłym roku zaczęły poważne kłopoty. Michał stracił czucie w nogach. Wcześniej mógł się na nich oprzeć i mimo wszystko jakoś mu pomagały w poruszaniu. Teraz nagle wszystko runęło… Nikt nie wiedział dlaczego. Lekarze obwiniali MPD, które miało dać taki rzut i uszkodzić nogi. Dopiero jednak wizyta w specjalistycznym zakładzie rehabilitacji w Mysłowicach pokazała nam, gdzie tak naprawdę tkwi przyczyna…

Michał Mętlak


Winowajcą okazał się złamany trzon kręgu Th11, a także silna osteoporoza. Nie jesteśmy w stanie dojść do tego, kiedy Michał odniósł kontuzję. Najważniejsze, że praca z rehabilitantami przyniosła dobre rezultaty. Dzięki wysokiej klasy specjalistycznemu sprzętowi oraz fachowości terapeutów udało się syna postawić na jego własne nogi. Co prawda tylko na kilka sekund, ale dla nas taki mały krok Michała jest niczym pierwszy krok człowieka na księżycu. Niestety, ta przynosząca świetne rezultaty rehabilitacja jest bardzo kosztowna i zdecydowanie przekracza nasze możliwości finansowe. Dlatego proszę o pomoc…


Musieliśmy wrócić do domu, dzisiaj Michał nie ma żadnych zajęć. Z każdym rokiem jesteśmy coraz starsi. Sama opiekuję się synem i mocno odczuwam na zdrowiu wszystkie te lata poświęcone mojemu dorosłemu już dziecku. Po ludzku zaczyna brakować sił. Kto się nim zajmie, kiedy mnie zabraknie?

Michał Mętlak


Wierzę, że dobrzy ludzie z Mysłowic są w stanie postawić go na stałe na nogi. Im więcej godzin rehabilitacji, tym większe na to szanse, ale sam nie damy rady. Tylko z Państwa wsparciem może się udać.

Iwona — mama

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
4 dni do końca
Wsparło 150 osób
8 533 zł (24,75%)
Brakuje jeszcze 25 935 zł
Wesprzyj Wesprzyj