Rzadka wada genetyczna Michalinki... Razem możemy podarować jej lepszą przyszłość!

Michalina Kieszkowska

Rzadka wada genetyczna Michalinki... Razem możemy podarować jej lepszą przyszłość!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0305003
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Zakup urządzenia NF-Walker

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Michalina Kieszkowska, 10 lat
Przybynów, śląskie
Wrodzony zespół dysmorficzny, paraplegia spastyczna, opóźniony rozwój psychoruchowy, padaczka
Rozpoczęcie: 7 Lipca 2023
Zakończenie: 8 Stycznia 2024

Opis zbiórki

Nasza córka Michalina urodziła się w 2013 roku z wrodzoną wadą ośrodkowego układu nerwowego. Zdiagnozowano u niej padaczkę lekooporną, pęcherz neurogenny, konieczne było wytworzenie urostomii. Już tyle lat nasza kochana dziewczynka walczy o sprawność...

W 2022 roku poszerzyliśmy diagnostykę i wykonaliśmy badania genetyczne. Rozpoznanie i diagnoza: wrodzony zespół dysmorficzny – paraplegia spastyczna 52. Jest to bardzo rzadka wada powodująca paraliż kończyć dolnych. Lekarz powiedział nam, że to prawdopodobnie drugi przypadek takiej diagnozy w Polsce!

Misia jest dzieckiem wymagającym stałej opieki. Nie potrafi sama jeść, jest pieluchowana i cewnikowana. Potrafi siedzieć, ale chodzi tylko z naszą pomocą. Występują też u niej tiki napadowe o różnym nasileniu, spowodowane padaczką lub wadą genetyczną.

Michalina Kieszkowska

Pomimo tych wszystkich diagnoz nie poddajemy się w walce o rozwój naszego dziecka i wspólnymi siłami chcemy uzbierać 50 tysięcy złotych na pionizator dynamiczny NF- WALKER. Umożliwi on Michalinie samodzielne poruszanie się po domu i w jego obrębie, co znacznie poprawi poziom integracji z otoczeniem, a także da córce poczucie sprawczości. 

Dodatkowo sprzęt poprawia pracę układów: krążenia, oddechowego, trawiennego, a także wpływa pozytywnie na gęstość mineralną kości i pracę mięśni. Stymuluje także sensorycznie, co prowadzi do poprawy równowagi i stabilizacji.

Michalina Kieszkowska

Pierwsze swoje kroki w pionizatorze Michalinka stawiała w Centrum w Katowicach. Obecnie korzysta z wypożyczonego sprzętu. Potrzebuje mieć jednak własny, aby każdego dnia mogła walczyć o lepsze jutro.

Nasza kochana córeczka jest uśmiechniętą dziewczynką, otwartą na innych ludzi. Lubi grać w piłkę, kąpać się, spacerować, rysować. Jej ulubioną bajką jest Małpka George. Tak bardzo kochamy naszą dziewczynkę! Jest taka dzielna, pomimo cierpienia. 

Prosimy o pomoc w zapewnieniu Misi lepszej przyszłości. Liczy się każde, nawet najmniejsze wsparcie! Będziemy za nie bardzo wdzięczni. Wierzymy, że razem możemy więcej!

Rodzice, Aneta i Michał

Michalina Kieszkowska

➡️ Licytacje dla Michalinki!

🎥 Poznaj apel rodziców

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0305003
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki