Misia może chodzić, jeśli tylko dasz jej szansę... Pomóż❗️

Michalinka Mularczyk

Misia może chodzić, jeśli tylko dasz jej szansę... Pomóż❗️

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0183194
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

leczenie komórkami macierzystymi oraz turnusy rehabilitacyjne

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Michalinka Mularczyk, 6 lat
Wodynie, mazowieckie
Dziecięce porażenie mózgowe
Rozpoczęcie: 23 Lutego 2022
Zakończenie: 20 Grudnia 2023

Opis zbiórki

Michalinka - nasza malutka córeczka - jest całkowicie zależna do nas... W listopadzie skończyła cztery latka, a w przeciwieństwie do swojego brata bliźniaka nadal nie chodzi... Jest jednak światło w tunelu - leczenie, które jest szansą dla naszej Misi... Nie mamy za dużo czasu, dlatego prosimy o pomoc!

13 listopada 2017 roku był najpiękniejszym dniem w życiu naszej rodziny. Wtedy przyszły na świat nasze bliźniaki... Michalinka i jej braciszek. Wydawało się, że będzie to początek pięknej przygody, a naszemu szczęściu nie będzie końca...

Michalinka Mularczyk

Pierwszy strach pojawił się, gdy bliźniaki miały miesiąc. Wtedy okazało się, że Michalinka ma poważne zapalenie płuc. Córeczce udało się pokonać chorobę, jednak problemy nie zniknęły... Z wesołej, pełnej energii dziewczynki stała się cicha i spokojna. Jej brat bliźniak rozwijał się prawidłowo, natomiast Michalinka zostawała w tyle. To było sygnałem, że coś jest nie tak... Zaniepokojeni, zaczęliśmy szukać przyczyny jej zachowania.

Wizyty u lekarzy zdawały się nie mieć końca... Córeczka miała 11 miesięcy, kiedy usłyszeliśmy straszną diagnozę - Mózgowe Porażenie Dziecięce. Michasia nie chodzi i jest całkowicie zależna od nas. Jest opóźniona w rozwoju psychoruchowym, cierpi na obniżone napięcie mięśniowe i ataksję móżdżkową. To był dla nas ogromny szok... Najgorsze, że nie wiemy, dlaczego córeczka jest chora, jaka jest przyczyna jej problemów. Jesteśmy w trakcie badań genetycznych.

Misia jest rehabilitowana od chwili, gdy skończyła 6 miesięcy... Chcieliśmy, aby jej dzieciństwo, tak samo jak braciszka, było pełne beztroski i dziecięcej radości... Niestety mija na rehabilitacyjnej sali, jest w nim dużo bólu i walki o to, by było lepiej... Córeczka jest pod opieką wielu specjalistów. Regularnie uczęszcza na rehabilitację (ćwiczy metodą Vojty, Medek i NDT - Bobath), a także korzysta z terapii logopedycznej, integracji sensorycznej i pedagogicznej. Wszystko jest niezbędne, by mogła się rozwijać.

Michalinka Mularczyk

Niestety dla Michalinki nie ma cudownego leku, który mógłby postawić ją na nogi. Jednak pojawiło się światełko w tunelu - córeczka zakwalifikowała się do leczenia komórkami macierzystymi. Podawane w formie kilku podań mają odbudować to, co uszkodzone w mózgu córeczki... Niestety, nie jest to metoda refundowana przez NFZ... Koszt to około 60 tysięcy. Po każdym podaniu (a ma być ich 5) musimy wyjechać na turnus rehabilitacyjny, aby te komórki zadziałały w jak najlepszy sposób. Jest to dodatkowy koszt około 50 tysięcy złotych. Nie jesteśmy w stanie tego całkowicie sfinansować. 

Jako rodzice, którzy pragną tylko dobra swojego dziecka, prosimy o pomoc. Misia ma duży potencjał i jest szansa, że jakość jej życia się polepszy. Naszym marzeniem jest to, żeby zaczęła chodzić. Wierzymy, że połączenie terapii i turnusów zdziała cuda, dlatego bardzo prosimy o pomoc! Każda złotówka przybliży nas do celu! Nie mamy dużo czasu. Procedura namnażania komórek już się zaczęła, potrwa około 3-4 miesięcy... Musimy działać jak najszybciej.

Z góry dziękujemy za każde okazane wsparcie.

Rodzice Misi

Michalinka Mularczyk

➡️ Misi możesz pomóc też przez udział w LICYTACJACH - KLIK!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0183194
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki