Mieć sprawność w zasięgu rączek - na pomoc Michasiowi!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 841 osób
84 729,78 zł (101,16%)
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0097444 Michaś
Zbiórka na cel
Leczenie operacyjne w Paley European Institute

Michaś Lisiewski, 6 miesięcy

Łuków, lubelskie

Wrodzona wada kończyn górnych - ulnar club hand typ 4

Rozpoczęcie: 25 Listopada 2020
Zakończenie: 25 Kwietnia 2021

26 Lutego 2021, 14:07
Pierwsza operacja Michasia w Maju! Mamy kosztorys!

5 lutego zjawiliśmy się na konsultacji w Instytucie Paleya. Bardzo stresowaliśmy się tą wizytą i tym, z jakimi nowymi wiadomościami wyjdziemy tym razem. Tym razem na szczęście były to same dobre wieści! 

Dowiedzieliśmy się, że operacja odbędzie się już w tym roku w maju i to w Warszawie! 

Michaś Lisiewski

Będą to trzy etapy. Pierwsza będzie operacja lewej rączki, która będzie polegała na rekonstrukcji palca, pobraniu paliczka ze stopy, przeszczepieniu paliczka ze stopy do dłoni, pobranie przeszczepu apofizy z kości biodrowej i położenie przeszczepu w miejsce pobranego paliczka stopy. 

To znaczy, że jeden paluszek w lewej rączce będzie nastawiony, a drugi, czyli ten płat skóry będzie uratowany!

Wcześniej od wszystkich lekarzy słyszeliśmy, że palca nie da się uratować, że potrzebna będzie amputacja! A tymczasem można go uratować! 

Otrzymaliśmy kosztorys na pierwszą operację, czekamy jeszcze na kosztorys rehabilitacji pooperacyjnej. 

Niezmiennie bardzo prosimy Was o pomoc, o każde udostępnienie, które daje Michasiowi szansę na uratowanie rączki!

Do dnia narodzin naszego synka sądziliśmy, że Michaś jest zdrowy. Ciąża przebiegała dobrze, wszystkie badania książkowe. Dlatego trudno opisać szok, którego doświadczyliśmy z chwilą przyjścia na świat synka… Wada obu rączek, bardzo poważna. Bez szans na normalne życie, z niepewną przyszłością. Wyrok? Nie możemy na to pozwolić! 

Patrzę w jego błyszczące oczka i ogarnia mnie wielka miłość, patrzę na jego małe stópki i ogarnia mnie czułość, patrzę na jego rączki i ogrania mnie przerażenie... Wymarzyłam dla niego sprawne i szczęśliwe życie, jednak los postanowił inaczej...

Michaś jest taki malutki, bezbronny, kruchy. Tak bardzo chciałabym, żeby miał dobre życie, jednak wiem, że będzie mu ciężko...

Ratunkiem dla Michasia będzie seria operacji w Paley Institute. Jesteśmy umówieniu na konsultację, po której poznamy także plan i wycenę leczenia. Jedno jest pewne - będzie niezwykle kosztowne… Działamy już teraz i bardzo prosimy o pomoc dla Michasia. Ta zbiórka to nasza jedyna nadzieja!

Michaś Lisiewski

Nasz synek urodził się 29.09.2020 roku z wrodzoną wadą kończyn górnych - Fokomelią. Wada rozwojowa polega na obustronnym zrośnięciu się nie w pełni wykształconej kości ramiennej z pojedynczą kością przedramienia i fragmentem niewykształconej, również zrośniętej drugiej kości przedramienia. Anomalia rozwojowa kości nadgarstka i kości palców rąk z obecnością dwóch palców po stronie prawej i jednym wykształconym po stronie lewej - tak brzmi opis medyczny.

Co oznacza w praktyce? Krótkie kości, częściowy ich brak, dwa paluszki w obu dłoniach, z czego jeden to właściwie płat skóry bez kości w środku…

Michaś Lisiewski

Michaś urodził się bez nadziei na normalne życie, a my jako rodzice chcielibyśmy dać mu szansę na samodzielność w przyszłości. Jedynym ratunkiem dla naszego dziecka jest operacja wykonana przez doktora Paleya w European Paley Institute. Seria operacji daje nadzieję, że w dorosłym życiu Michałek będzie miał sprawne rączki!

Niestety, choć dopiero poznamy koszty leczenia, wiemy już, że będą bardzo wysokie. A my nie jesteśmy w stanie sami zebrać tak dużych pieniędzy, mimo że to od nich zależy zdrowie i przyszłość naszego maleńkiego synka… Dlatego bardzo prosimy o wsparcie.Choć Michałek ma dopiero kilka miesięcy, już teraz drżymy o jego przyszłość i jako rodzice chcemy zrobić wszystko, by wykorzystać szansę, którą daje nam dziś medycyna. Z całego serca prosimy - bądź z nami w tej walce, którą chcemy podjąć dla naszego maleństwa…

Rodzice


➡️ Fanpage Michasia na FB

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 841 osób
84 729,78 zł (101,16%)
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0097444 Michaś