Skomplikowana wada serca to ogromne zagrożenie dla przyszłości Michalinki. Pomocy!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 2 073 osoby
216 087,80 zł (108,62%)
Zbiórka na cel
Operacja serca w Munster

Michalina Kiszka , 15 miesięcy

Bielkowo, zachodniopomorskie

Dwuujściowa prawa komora, ubytek międzyprzedsionkowy.

Rozpoczęcie: 12 Lutego 2021
Zakończenie: 30 Marca 2021

Pomóż nam nim małe serduszko podda się w walce, a choroba sprawi, że życie stanie pod znakiem zapytania. Nie możemy czekać aż stan się pogorszy. Michalinka bardzo potrzebuje pomocy! 

Ma nieco ponad roczek, a jej dokumentacja medyczna jest dłuższa niż w przypadku niejednego dorosłego. Radosne oczekiwanie na przyjście maluszka na świat zostało brutalnie przerwane. Początkowo nie mieliśmy pewności, z czym będziemy musieli się mierzyć, lekarze nie byli w stanie wskazać, co właściwie się dzieje. Badania wykazywały nieprawidłowości, ale nie było pewności, bo wiele zrzucano na nieprawidłowe ułożenie córeczki w brzuchu. Niestety, kilka tygodni później, największe obawy się potwierdziły. Dostaliśmy informację, że serduszko naszego dziecka jest odwrócone, a do tego poważnie zagrożone ze względu na nieprawidłową budowę. 

Wymieniona przez lekarzy długa lista schorzeń i powodowanych przez nie komplikacji dosłownie zwalała z nóg. Wszystko to, co dotychczas znaliśmy dramatycznie się zmieniło. Reszta ciąży oznaczała rosnący strach i przygotowania do powitania na świecie naszej kruszynki. Wiedzieliśmy, że brzuch mamy oznacza bezpieczeństwo. Baliśmy się jednak tego, co będzie potem. 

Michalina Kiszka

Już od pierwszych chwil na świecie, Michalinka prowadziła nierówną walkę. Kiedy po tygodniowym pobycie w inkubatorze wreszcie mogliśmy ją wziąć w ramiona - tych uczuć nie da się opisać. Była taka drobna, maleńka i bezbronna… A my nie mogliśmy trzymać jej dłużej, bo kolejnym przystankiem na drodze do życia była pierwsza operacja małego serduszka. Chwila nadziei na poprawę… Odrobina radości, bo nasza córeczka wykazała się ogromna i zadziwiającą siłą. Niestety, ta trwała tylko krótką chwilkę. Pogarszające się wyniki, spadające saturacje spowodowały, że obawy rosły z minuty na minutę…

Kolejna operacja była nieunikniona. Tym razem też nie udało się uniknąć komplikacji - po zabiegu Michalinka straciła możliwość jedzenia - założono jej sondę. Dosłownie baliśmy się kolejnych informacji lekarzy w obawie przed tym, że stan Michalinki znów się pogorszy…

W domu na Michalinkę czekają wszyscy - kochająca rodzina, rodzeństwo… Julka - starsza siostrzyczka, wciąż powtarza, że Misia “jest największym skarbem naszej rodziny”. Nasz skarb wymaga szczególnej pielęgnacji, a małe serce bardzo potrzebuje dalszej pomocy specjalistów. 

Michalina Kiszka

Niestety, ratowanie serduszka jest wyzwaniem nawet dla najwybitniejszych specjalistów z zakresu kardiologii, dlatego zaufać musimy tym, którzy dają największe szanse na stabilizację. Takie zapewnienie otrzymaliśmy od profesora Malca z kliniki w Munster. To tam ma się odbyć najważniejszy etap leczenia. Niestety, operacja została wyceniona na ogromną cenę… Kwotę poza naszym zasięgiem, bo nie zdobędziemy setek tysięcy złotych w tak krótkim czasie... Potrzebujemy pomocy! Mobilizacji dobrych serc, które pomogą zapewnić naszej córeczce lepsze życie, bo wady serca nie da się naprawić. 

Świadomość tego, że pomoc kosztuje ogromną kwotę jest dla nas niezwykle trudna, ale w takich momentach nie pozostaje nic innego, jak prośba o pomoc. Wierzymy, że nasza historia poruszy Wasze serca. Chcemy prosić o coś, co na ten moment wydaje się zupełnie nieosiągalne… 

Twoja pomoc to nasza nadzieja na życie bez strachu. Możesz na drodze naszej córeczki być Aniołem, który podaruje to, co najpiękniejsze - nowy etap, bez obawy o nowy dzień. Bez strachu, że maleńkie serce przegra najważniejszą i najtrudniejszą walkę. Pomóż nim naszą rodzinę dosięgnie prawdziwa tragedia! 

____

Licytując, sprzedając i kupując przedmioty wspierasz zbiórkę Michalinki. Wszystkie informacje dostępne są w grupie na Facebooku: Licytacje dla Michalinki Kiszki
 

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 2 073 osoby
216 087,80 zł (108,62%)