Daj im szansę, wyciągnij rękę i podziel się miłością!

Między Niebem a Ziemią

Daj im szansę, wyciągnij rękę i podziel się miłością!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0348532
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Wsparcie dla Podopiecznych Fundacji

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Między Niebem a Ziemią
Między Niebem a Ziemią
Rozpoczęcie: 22 Września 2023
Zakończenie: 31 Stycznia 2024

Opis zbiórki

Czy wiesz, że rodzice ciężko chorych dzieci, zwłaszcza ci samodzielni (i tak, to nie tylko matki, ale również ojcowie), walczą o życie i zdrowie swojego dziecka non stop, 24 godziny na dobę, często nie mając nikogo, kto mógłby ich w tej walce wesprzeć, zastąpić, wyręczyć?

Takim ludziom i takim rodzinom pomaga Fundacja Między Niebem a Ziemią. Działamy od ponad 12 lat i od tego czasu nieprzerwanie otaczamy swoją opieką całe rodziny, w których wychowują się dzieci z najtrudniejszymi chorobami.

Cierpią one na schorzenia, na które współczesna medycyna nie zna lekarstwa: porażenia mózgowe czterokończynowe, wady genetyczne, zanik mięśni. To dzieci, które nie mają szans na samodzielną egzystencję i wymagają całodobowej opieki. Fundacja pomaga kompleksowo w ich leczeniu i rehabilitacji oraz wspiera rodziców tych dzieci i ich zdrowe rodzeństwo.

Dzięki pomocy Fundacji rodziny, które pozostają pod jej opieką (dziś jest ich już ponad 100 na terenie całej Polski), mogą godnie żyć i ulżyć w cierpieniu swoim chorym dzieciom.

Wśród nich jest Basia, która na skutek nieszczęśliwego upadku gdy miała dwa lata straciła wszystko to, co potrafiła. Wynikiem wypadku była śpiączka i obrzęk mózgu, których konsekwencją jest niedowład czterokończynowy spastyczny. Mama Basi, Emilia, od kilkunastu lat samodzielnie opiekuje się Basią oraz jej młodszym bratem.

Między Niebem a Ziemią

Pod opieką Fundacji jest również inna wyjątkowa rodzina – Pan Marek oraz dwójka dzieci, w tym Alinka, cierpiąca na zespół Wieackera-Wolffa, nieuleczalną chorobę genetyczną, która uniemożliwia dziewczynce chodzenie. Kilka lat temu rodzinie udało się uzbierać ogromną kwotę na operację, która pomogła Alince samodzielne chodzić przy pomocy specjalistycznych ortez oraz butów ortopedycznych. Sześć tygodni przed planowaną operacją miało miejsce zdarzenie, które na zawsze zmieniło życie tej rodziny. Mama Alinki umarła na zawał serca. Obecnie Pan Marek jest samodzielnym ojcem, który organizuje codzienne życie swojej rodziny godząc wiele obowiązków: przedszkole, szkołę, rehabilitację, leczenie i pracę.

Między Niebem a Ziemią

Każda z tych rodzin na swój wyjątkowy sposób mierzy się z codziennością opieki nad ciężko chorym dzieckiem. Historia każdej rodziny jest inna. Trudna, ale wyjątkowa, gdzie pierwsze miejsce zajmuje nieskończona i bezinteresowna miłość.

Miłość ma moc uzdrawiania — w Fundacji Między Niebem a Ziemią wiemy to doskonale. Każda pomoc ma znaczenie, nawet najdrobniejszy gest. My staramy się pomagać mądrze, rozsądnie i z sensem. Szanować to, co dostajemy od naszych darczyńców, ludzi, którzy chcą wesprzeć naszą inicjatywę.

Dziś możesz wesprzeć tę nierówną walkę, którą toczą nasi Podopieczni z chorobą na wiele sposobów.

Między Niebem a Ziemią


Z tego miejsca chcemy zaprosić Was również do obejrzeni filmu "Święto Ognia", którego partnerem społecznym jest właśnie nasza Fundacja. Film pojawi się w kinach w październiku.

 

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0348532
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki