By móc walczyć do samego końca! Wspieramy Mikołaja!

Mikołaj Czop

By móc walczyć do samego końca! Wspieramy Mikołaja!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0150284
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie, rehabilitacja, diagnostyka, pokrycie kosztów dojazdu do specjalistów

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Słoneczko
Mikołaj Czop, 7 lat
Jaworzno, śląskie
Głęboki niedosłuch czuciowo-nerwowy
Rozpoczęcie: 20 Września 2021
Zakończenie: 9 Grudnia 2023

Opis zbiórki

Do samego końca żyłam nadzieją, że to nieprawda. Nie mogłam i nie chciałam pogodzić się z tym, że Mikołaj może nie słyszeć. Synek urodził się w 36 tygodniu ciąży. Już w szpitalu po porodzie, jak każdemu noworodkowi w Polsce i jemu wykonano przesiewowe badania słuchu. Niestety, już wtedy badania nie wyszły prawidłowo.

Mikołaj Czop

Każde następne pokazywało tylko jedno – Mikołaj stopniowo tracił słuch... Gdy miał dwa i pół roczku, stracił go całkowicie. Synek w sierpniu 2019 roku miał wszczepiony implant ślimakowy w prawym uszku, w grudniu 2020 roku wszczepiono mu go również w lewym. 

Na domiar złego syn ma torbiel na kieszonce rath ego, na razie do obserwacji, przez co, co roku musimy wykonywać rezonans głowy. Mikołaj ma także uszkodzoną wątrobę, do tego bardzo złe wyniki enzymów trzustkowych i nerek. Jesteśmy pod opieką wielu specjalistów, by wciąż szukać odpowiedzi, jak najlepiej pomóc naszemu dziecku. Jednak przede wszystkim powinniśmy wykonać badania genetyczne, na które brakuje nam środków.

Kilka dni temu byliśmy na wizycie u genetyka i okazało się ze podejrzewa u Mikołaja wadę genetyczną. Zaproponował nam, abyśmy wykonali badania genetyczne na 27 tysięcy genów, niestety dla nas to bardzo wysoki koszt, ponieważ nie mamy takich pieniędzy, wszystkie pieniądze przekazujemy na rehabilitacje i turnusy rehabilitacyjne, aby Mikołaj dorównał słuchem i mowa do swoich rówieśników.

Mikołaj Czop

Wszystkie pieniądze przekazujemy na rehabilitację i turnusy rehabilitacyjne, aby Mikołaj dorównał słuchem i mową do swoich rówieśników. Koszty leczenia są coraz wyższe, dlatego bardzo proszę o pomoc!

Patrycja, mama
 

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0150284
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki