Mikołaj od najmłodszych lat walczy o dobre życie i sprawność!

Mikołaj Przygoda

Mikołaj od najmłodszych lat walczy o dobre życie i sprawność!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0180000
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Badania genetyczne WES, inne nierefundowane badania

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Mikołaj Przygoda, 5 lat
Chorzów, śląskie
Autyzm dziecięcy
Rozpoczęcie: 7 Lutego 2022
Zakończenie: 9 Lutego 2024

Opis zbiórki

Mikołaj urodził się po terminie, przez cięcie cesarskie po nieudanej próbie wywoływania porodu. Był owinięty pępowina, doznał lekkiego niedotlenienia. Do 2 roku życia, rozwijał się prawidłowo, jedyne co wzbudzało wtedy nasz niepokój, to opóźniony rozwój mowy. Podjęliśmy w związku z tym współpracę z logopedą.

Trzeci rok życia naszego syna to rok wypełniony wizytami u lekarzy specjalistów. Zaczęły pojawiać się alergie, problemy z metabolizmem, częste infekcje i zapalenia uszu, w związku z czym pojawił się niedosłuch obwodowy. Po pobycie w szpitalu na oddziale alergologicznym zdiagnozowano atopowe zapalenie skóry. Dodatkowo Mikołaj jest objęty poradnią metaboliczną, ze względu na zbyt duże i szybkie przybieranie na wadze, częste biegunki i wybiórczość pokarmową, z zaleconą dietą. 

We wrześniu 2021 roku Mikołaj poszedł do przedszkola. Już wcześniej chodził do żłobka, ale to właśnie pójście do kolejnej placówki, pokazało nam, że istnieje kolejny problem. U Mikołaja zdiagnozowano autyzm dziecięcy. Badany był przez neurologa, psychiatrę i psychologa, potwierdzone testem ADOS2, również z zaleceniami z poradni psychologiczno-pedagogicznej o wczesnym wspomaganiu rozwoju i kształceniu specjalnym.

Mikołaj Przygoda

Syn ma zaburzenia integracji sensorycznej, nadwrażliwość skóry, napady złości, agresji i histerii. Zachowania autodestrukcyjne. Na chwilę obecną czekamy na wizytę u audiologa, by zdecydować, czy potrzebny będzie zakup aparatu słuchowego.

W planach jest też wykonanie badań genetycznych, z których część nie będzie refundowana przez NFZ. 

Na co dzień Mikołaj objęty powinien być opieka fizjoterapeuty, logopedy i psychologa dziecięcego.

Rodzice

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0180000
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki