Mikołaj Stępień

Mikołaj Stępień, 5 lat

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0122549
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Mikołaj Stępień, 5 lat

Wrodzona wada serca - przetrwały przewód tętniczy, obniżone napięcie mięśniowe, torbiel w głowie, autyzm, niedosłuch
Kępno, wielkopolskie

Walczymy o lepsze jutro Mikołaja!

Mikołajek przyszedł na świat jako wcześniak w 31. tygodniu ciąży. Lekarze zdiagnozowali u niego niedotlenienie i niewydolność oddechową, dlatego chłopiec został zaintubowany i podłączony do specjalnej aparatury. U Mikołajka stwierdzono również wrodzoną wadę serca - drożny przewód tętniczy Botalla, torbiel w główce pomiędzy półkulami, która się powiększa, obniżone napięcie mięśniowe oraz podejrzenie martwiczego zapalenia jelit.

Marzenie o beztroskich dziecięcych latach, w jednej chwili pękło jak bańka mydlana. Przez trzy tygodnie Mikołaj przebywał na oddziale intensywnej terapii lecz pogarszający się stan zdrowia wymagał transportu do specjalistycznego szpitala klinicznego i przygotowania do operacji serduszka i jelit.

Mikołaj Stępień

Obecnie rozwój Mikołaja jest znacznie opóźniony. Liczne konsultacje u specjalistów wskazują na podejrzenie autyzmu. Mikołaj jest pod stałą opieką neurologa, uczęszcza również na rehabilitację, która daje mu szansę na nadrobienie zaległości. Ćwiczenia pod okiem fizjoterapeuty pomagają Mikołajkowi ćwiczyć poruszanie się, mowę i koordynację ruchową.

Każdy pomocny gest z Waszej strony umożliwia chłopcu walkę o szczęśliwe jutro!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0122549
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki