SMA zabiera coraz więcej! Tylko operacja da nadzieję na samodzielność!

Milena Smolak
Zbiórka zakończona

SMA zabiera coraz więcej! Tylko operacja da nadzieję na samodzielność!

Cel zbiórki:

Operacja ortopedyczna w Paley European Institute

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Słoneczko
Milena Smolak, 22 lata
Rzeszów, podkarpackie
Rdzeniowy zanik mięśni, spastyczna peraplegia SPG4
Rozpoczęcie: 21 Kwietnia 2022
Zakończenie: 19 Lipca 2022

Rezultat zbiórki

Dziękujemy za pomoc!

“Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą.
Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością”.
Jan Paweł II

Za dar Waszego serca - ten materialny i ten duchowy, za dar, który dał nam możliwość przeprowadzenia operacji u naszej kochanej córki Milenki, SERDECZNIE i GORĄCO DZIĘKUJEMY!

Milenka jest po operacji, teraz przed nami długa rehabilitacja, jednak jesteśmy dobrej myśli. Jeszcze raz dziękujemy.

Rodzice Mileny

Opis zbiórki

Dwie poważne choroby genetyczne niszczą życie Mileny! O czym powinna myśleć 21-latka? O swojej przyszłości, spełnianiu marzeń, o planach... Tymczasem samodzielna przyszłość naszej córki, ze względu na straszne diagnozy, stoi pod znakiem zapytania! Konieczna jest operacja ortopedyczna w European Paley Institute. Niestety jej cena jest ogromna, dlatego prosimy Was o pomoc.

Milena cierpi na dwie choroby genetyczne: SMA – rdzeniowy zanik mięśni oraz SPG4 – rodzinna paraplegia spastyczna. Nasza córka ma dopiero 21 lat, a przeszła już tak wiele... Każdy dzień to dla niej wyzwanie, codzienność rzuca pod jej nogi kłody niemalże codziennie. Ja jednak z dumą patrzę jak doskonale sobie radzi. Jak pomimo chorób potrafi zawalczyć o dobre życie.

Milena Smolak

Choroby spowodowały niestety znaczne zniekształcenia całego układu kostnego. Większość przeciwności Milena pokonuje samodzielnie, są jednak takie problemy, z którymi trudno jej sobie poradzić. Z powodu poważnej i niestety postępującej w wyniku chorób deformacji stóp, traci radość z życia. Nadzieja na samodzielność w przyszłości oraz godne i w miarę normalne życie ulatuje z niej każdego dnia...

Pojawiło się jednak światełko nadziei, szansa na skomplikowaną operację stóp, która da nadzieję na utrzymanie sprawności. Jej planowany termin to wakacje 2022, miejsce to Paley European Institute w Warszawie.

Jedyne czego nam brakuje, to pieniądze, ponieważ cena operacji to ponad 80 000 zł! Taka kwota przekracza moje możliwości finansowe. Okrutnie łamie to moje serce, bo wiem, że to jej jedyna nadzieja. Proszę, pomóż mi zapewnić mojej córce dobre życie.

Arkadiusz, tata Mileny

Obserwuj ważne zbiórki