Miłosz cały czas walczy o lepsze jutro! Pomóż!

Miłosz Mikołajczyk
Zbiórka zakończona

Miłosz cały czas walczy o lepsze jutro! Pomóż!

Cel zbiórki:

Roczna rehabilitacja

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja CERTUS
Miłosz Mikołajczyk, 9 lat
KALISZ, wielkopolskie
Wcześniak, porażenie połowicze lewostronne, torbiel w głowie, naczyniak na twarzy
Rozpoczęcie: 24 Lutego 2022
Zakończenie: 24 Sierpnia 2022

Opis zbiórki

Miłosz urodził się przedwcześnie. Nigdy nie zapomnimy stresu, który nam wtedy towarzyszył. Dowiedzieliśmy się, że w główce synka doszło do wylewu podpajęczynówkowego, co przełożyło się na silne niedotlenienie. Późniejsze badanie USG wykazało też torbiel oraz naczyniaka na twarzy. Trwałą konsekwencją tych dramatycznych chwil okazało się porażenie połowicze lewostronne. 

Już pierwsze miesiące były nieustanną wędrówką po specjalistycznych gabinetach, ciągiem badań i konsultacji. Synek był pod opieką neurologa, nefrologa, okulisty i ortopedy. Trzeba było szybko wykonać niezbędną diagnostykę, aby w późniejszym czasie podjąć odpowiednie kroki w walce o zdrowie i sprawność Miłoszka. 

Miłosz Mikołajczyk

Odzyskiwanie utraconej sprawności jest procesem, w którym trzeba uzbroić się w ogromną cierpliwość. Efekty nie przychodzą z dnia na dzień. Każde spotkanie, każda godzina terapii jest malutkim kroczkiem do lepszego i łatwiejszego życia. Kroczkiem, który kosztuje mnóstwo wysiłku, potu, a często też bólu i łez. Nie ma jednak innej drogi… Jedynym wyjściem jest ciężka praca tu i teraz. 

Miłosz Mikołajczyk

Jeśli dzisiaj odpuścimy, synek za kilka lat zapyta mnie: mamo, dlaczego jestem inny? Dlaczego moje niesprawne ciało tak bardzo mnie ogranicza? Niedowładu nie da się całkowicie zlikwidować, ale ciężką pracą można jego skutki znacznie zredukować.

Po raz drugi bardzo Was proszę o wsparcie w rehabilitacji syna. Pomoc, którą już otrzymaliśmy, dała Miłoszowi szansę na rozwój przez ostatnie miesiące. Teraz nie możemy się zatrzymać. To nie koniec walki o lepszą przyszłość, a jedynie z Waszą pomocą będę w stanie zapewnić dziecku dobre życie!

Kamila, mama

Obserwuj ważne zbiórki