Bez kosztownego leczenia Miłoszek nie będzie miał sprawnej rączki. Pomóż!

Miłosz Roicki
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Konsultacje lekarskie, rehabilitacja i operacja ortopedyczna

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Miłosz Roicki, 3 latka
Wyszków, mazowieckie
Wada wrodzona ręki lewej - niewykształcenie palców
Rozpoczęcie: 8 Października 2020
Zakończenie: 3 Października 2022

Rezultat zbiórki

Drodzy Darczyńcy,

Wasza aktywność na zbiórce Miłosza dawała nam nadzieję i siły do walki o jego zdrowie. Jak wiecie, zdecydowaliśmy się na skonsultowanie przypadku synka ze specjalistami z kliniki w Hamburgu.

Termin kolejnej konsultacji w Hamburgu na której obecny będzie zarówno chirurg ręki jak i jeden z najlepszych protetyków w Niemczech został przesunięty na wiosnę 2023 roku. Musimy stawić się tam osobiście, aby paluszki Miłoszka obejrzał jeden z najlepszych protetyków w Niemczech. Jego ocena da nam odpowiedź, jaką metodę leczenia zastosować, abyśmy mogli dać Miłoszowi szansę na jak najlepszy rozwój w przyszłości.

W związku z tym, że na ten moment nie jesteśmy w stanie określić, jakie operacje zostaną wykonane i ile ich będzie, zamykamy zbiórkę. Kwota, do tej pory zebrana na zbiórce pozostaje na subkoncie synka i gdy tylko będzie taka potrzeba to wiemy, że mamy zabezpieczenie finansowe na leczenie Miłoszka.

Wdzięcznie rodzice

Opis zbiórki

Kiedy czekałam na nasze pierwsze spotkanie zakładałam wiele scenariuszy. Lekarze zapewniali, że oczekuję zdrowego maluszka, a to dawało mi swego rodzaju spokój. W dniu, kiedy mój synek przyszedł na świat, spokój na dobre zniknął z naszego życia.

Kiedy wzięłam go na ręce nie mogłam powstrzymać radości. Mój malutki skarb, na który czekałam wiele miesięcy. Chwilę naszego powitania przerwało pytanie: Czy wiedziała pani o wadze dziecka? Zaniemówiłam… Spojrzałam na Miłosza i właśnie wtedy to do mnie dotarło - mój synek nie ma wykształconego ani jednego paluszka w lewej rączce.

Szok, niedowierzanie, przerażenie… Nie byłam przygotowana na coś takiego. Pandemia, odosobnienie w szpitalu i maleńki człowiek, który od pierwszej chwili całkowicie mi ufał i potrzebował. Pierwsze godziny zdawały się być koszmarem, ale chwilę później zdałam sobie sprawę, że nie mogę tego tak zostawić. Moja głowa przestawiła się na tryb działania i jeszcze będąc z Miłoszkiem w szpitalu zaczęłam szukać pomocy w różnych szpitalach i klinikach. Tam dowiedziałam się, jakie badania powinniśmy wykonać, które obszary sprawdzić, by wykluczyć inne choroby. 

Miłosz Roicki

Po wielu rozmowach uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy  Paley European Institute, jednakże równolegle prowadzimy rozmowy z kliniką w Hamburgu, która datę konsultacji wyznaczyła na lipiec tego roku. Pełni nadziei i strachu czekamy na rozwój wydarzeń, ale już w tym momencie wiemy, że dwa etapy operacji, rehabilitacja i konsultacje medyczne to koszt kilkuset tysięcy złotych. Taką kwotę musimy mieć gotową za kilka miesięcy, by Miłosz przeszedł operację w najlepszym rozwojowo momencie. Ta suma zwala z nóg, ale kim bylibyśmy gdybyśmy już na tym etapie stracili nadzieję?!

To Wy możecie dać nam szansę na to, by zapewnić Miłoszowi sprawną przyszłość! Możecie pomóc zrobić to, co w tym momencie zdaje się zupełnie poza zasięgiem… Pomóżcie nam, proszę! 

Tak bardzo chcemy, by Miłosz nie napotykał na każdym kroku przeszkód, by rozwój i samodzielność nie pozostały jedynie odległym marzeniem. Wiemy, że ta ręka nigdy nie będzie sprawna, ale nie musi to być przeszkoda, która stanie na drodze do dalszego rozwoju. W tym momencie bardzo chcemy zrobić wszystko, by za kilka lat powiedzieć naszemu synkowi: my i setki dobrych ludzi zrobiliśmy wszystko, byś mógł się cieszyć sprawnością. 

Miłosz Roicki

Mam wrażenie, że wciąż nie możemy w pełni cieszyć się macierzyństwem. Bo choć na naszej drodze jest mnóstwo wyjątkowych momentów, to jednak gdzieś z tyłu głowy wciąż mamy tę myśl, że nasz synek musi zmagać się z potworną wadą, która już zawsze będzie stała na jego drodze.

Jest jeszcze taki maleńki, a już musi stanąć do trudnej walki. Chcemy dotrzymać obietnicy, że wiele jeszcze przed nami, że nie pozwolimy, by wada została już na zawsze. Wierzymy, że Miłosz będzie czerpał z życia garściami, a jeśli tak się stanie, już zawsze pozostaniemy wdzięczni za to, że nie przeszedłeś obojętnie wobec tragedii naszej rodziny. 

___

Zbiórkę można wspierać biorąc udział w licytacjach prowadzonych w grupie: Licytacje dla Miłoszka Roickiego

____

Miłoszek otrzymał niezwykły Świąteczny prezent od Roberta Lewandowskiego. 

Miłosz Roicki


Ta zbiórka jest już zakończona. Dalej możesz wspierać Potrzebującego.

Obserwuj ważne zbiórki