6-letni Miłosz i jego trudna walka o sprawność – potrzebne wsparcie!

Miłosz Yeromenko

6-letni Miłosz i jego trudna walka o sprawność – potrzebne wsparcie!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0129643
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Roczna fizjoterapia

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Miłosz Yeromenko, 9 lat
Warszawa, mazowieckie
Mózgowe porażenie dziecięce, wada wzroku, neuropatia słuchowa
Rozpoczęcie: 5 Maja 2021
Zakończenie: 28 Stycznia 2024

Opis zbiórki

Gdyby wolę walki i optymizm, można było przeliczyć na centymetry, Miłosz byłby olbrzymem. W tym drobniutkim ciele, dotkniętym niepełnosprawnością, drzemie moc, którą widzimy my - rodzice - i każdy, kto z uwagą popatrzy na naszego Promyczka. Ta moc, daje  nam siłę, by każdego dnia, pomagać naszemu synkowi walczyć o sprawność.

Miłosz Yeromenko

Kiedy dowiedzieliśmy się, że zostaniemy rodzicami Trojaczków, radość przeplatała się z niepewnością. Czy sobie poradzimy z takim wyzwaniem? Jak długo uda się donosić ciążę tak wysokiego ryzyka? Czy nasze Skarby będą zdrowe?

Gdy nasze Dzieci przyszły na świat o 9 tygodni za wcześnie, wiedzieliśmy, że rozpoczęła się walka o ich życie i zdrowie. Pola i Michał wyszli z niej zwycięsko (choć mają za sobą i przed sobą wyzwania związane z wcześniactwem). Niestety Miłosz, wskutek niedotlenienia okołoporodowego, zmaga się i zmagać się będzie już zawsze, z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. Jego umysł funkcjonuje prawidłowo, a ciału nie pozwala działać sprawnie, uszkodzony mózg.

Miłosz Yeromenko

Miłosz ma 6,5 roku, porusza się przy meblach i specjalistycznym balkoniku. Czasami stawia bardzo niepewne jeszcze kroczki bez wsparcia – jak niemowlak, który właśnie uczy się chodzić. Jeszcze długa droga, zanim kroczki te staną się bardziej pewne, zwłaszcza że koordynację utrudniają też zaburzenia widzenia. Wrogiem Miłosza jest też neuropatia słuchowa, utrudniająca mu rozumienie mowy.

Dzięki intensywnej rehabilitacji, opiece wielu specjalistów oraz swej motywacji, by "gonić" rodzeństwo, Miłosz osiągnął już naprawdę wiele. Przed nami jeszcze długa, pełna wyzwań droga - wierzymy, że poprowadzi ona Miłoszka do sprawności i samodzielności. Bez rehabilitacji od pierwszych miesięcy życia, nasz Promyczek pozostałby dzieckiem leżącym...

Miłosz Yeromenko

Pomimo wszelkich przeciwności i świadomości swoich ograniczeń, Miłosz jest bardzo aktywny. Próbuje robić wszystko to, co jego rodzeństwo i inne dzieci. Na słowa "To za trudne", odpowie "A ja spróbuję", "Poradzę sobie", "Idź, chce sam". Swoim uporem i optymizmem, nasz Promyczek onieśmiela i zachwyca wiele zdrowych osób.

Gdyby optymizmem i wolą walki, można było zapłacić za rehabilitację, nie byłoby tej zbiórki... Ale nie można, dlatego potrzebujemy Twojego wsparcia. Każda złotówka ma dla nas wielką moc.

Dziękujemy

Agnieszka i Pavlo - Rodzice Miłoszka

Miłosz Yeromenko

Więcej o Miłoszku możesz się dowiedzieć TUTAJ

Możesz również pomóc, biorąc udział w licytacjach ➡️ Licytacje na rzecz Miłoszka (Promyczka) - pomoc w walce o samodzielność

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0129643
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki