Stowarzyszenie Dignitas Dolentium

Stowarzyszenie Dignitas Dolentium
1 Stały Pomagacz
Anonimowy Pomagacz
100 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Nowy Targ, małopolskie

Stowarzyszenie Dignitas Dolentium wspiera osoby chorujące na stwardnienie boczne zanikowe (SLA/MND). Nazwa stowarzyszenia w bezpośrednim tłumaczeniu oznacza godność cierpiących.

Założyliśmy i prowadzimy pierwszy w Polsce serwis internetowy poświęcony SLA, dzięki któremu chorzy mają dostęp do podstawowych informacji o SLA przedstawionych w możliwie przystępny sposób. Forum stanowi miejsce nawiązywania przyjaźni, wzajemnego wsparcia i wymiany cennych wiadomości.

Prowadzimy telefon zaufania, dodając otuchy i nadziei osobom potrzebującymi rozmowy oraz umożliwiamy bezpłatne konsultacje ze specjalistami np. opiekunami społecznymi.

Pod adresem mailowym oraz telefonem kontaktowym chorzy i ich bliscy mogą uzyskać porady i wsparcie dotyczące nie tylko opieki, ale także kwestii organizacyjnych i prawnych.

Wydaliśmy "Poradnik dla chorych na SLA/MND" pod redakcją Pawła Bały, który jest rozsyłany do poradni, szpitali i chorych.

Pośredniczymy w przekazywaniu i wypożyczaniu sprzętu rehabilitacyjnego od darczyńców dla chorych.

Prowadzimy program "Pomocna Dłoń", który jest jednorazowym finansowym wsparciem chorych w terminalnym stanie.

W 2010 roku zostaliśmy członkami prestiżowej międzynarodowej organizacji International Alliance of ALS/MND Associations

Stowarzyszenie posiada status OPP (organizacja pożytku publicznego) i może przyjmować 1% (procent) podatku.

Obecnie cały zakupiony przez nas sprzęt medyczny jest w domach naszych chorych, codziennie kontaktują się z nami, aby zakupić kolejny sprzęt i pomóc finansowo - pomożesz nam wspierać tych, którzy cierpią i mają czasem tylko nas? 

1 Stały Pomagacz
Anonimowy Pomagacz
100 zł miesięcznie