Stowarzyszenie Dignitas Dolentium

Stowarzyszenie Dignitas Dolentium

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Nowy Targ, małopolskie

Stowarzyszenie Dignitas Dolentium wspiera osoby chorujące na stwardnienie boczne zanikowe (SLA/MND). Nazwa stowarzyszenia w bezpośrednim tłumaczeniu oznacza godność cierpiących.

Założyliśmy i prowadzimy pierwszy w Polsce serwis internetowy poświęcony SLA, dzięki któremu chorzy mają dostęp do podstawowych informacji o SLA przedstawionych w możliwie przystępny sposób. Forum stanowi miejsce nawiązywania przyjaźni, wzajemnego wsparcia i wymiany cennych wiadomości.

Prowadzimy telefon zaufania, dodając otuchy i nadziei osobom potrzebującymi rozmowy oraz umożliwiamy bezpłatne konsultacje ze specjalistami np. opiekunami społecznymi.

Pod adresem mailowym oraz telefonem kontaktowym chorzy i ich bliscy mogą uzyskać porady i wsparcie dotyczące nie tylko opieki, ale także kwestii organizacyjnych i prawnych.

Wydaliśmy "Poradnik dla chorych na SLA/MND" pod redakcją Pawła Bały, który jest rozsyłany do poradni, szpitali i chorych.

Pośredniczymy w przekazywaniu i wypożyczaniu sprzętu rehabilitacyjnego od darczyńców dla chorych.

Prowadzimy program "Pomocna Dłoń", który jest jednorazowym finansowym wsparciem chorych w terminalnym stanie.

W 2010 roku zostaliśmy członkami prestiżowej międzynarodowej organizacji International Alliance of ALS/MND Associations

Stowarzyszenie posiada status OPP (organizacja pożytku publicznego) i może przyjmować 1% (procent) podatku.

Obecnie cały zakupiony przez nas sprzęt medyczny jest w domach naszych chorych, codziennie kontaktują się z nami, aby zakupić kolejny sprzęt i pomóc finansowo - pomożesz nam wspierać tych, którzy cierpią i mają czasem tylko nas?