Zatrzymajmy czas... Wydajmy wspólnie płytę!

Wspólnie wydajmy płytę.

Zatrzymajmy czas... Wydajmy wspólnie płytę!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0319400
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Wydanie płyty zespołu Stowarzyszenie Kultury Muzycznej MOJE NUTY

Wspólnie wydajmy płytę.
Rozpoczęcie: 2 Sierpnia 2023
Zakończenie: 1 Lutego 2024

Opis zbiórki

Nasze Stowarzyszenie Kultury Muzycznej MOJE NUTY od lat organizuje koncerty i pomaga muzykom w potrzebie. Tym razem postanowiliśmy pomóc Grupie Toruń w profesjonalnym wydaniu pierwszej, tak pierwszej płyty.

Będzie to wydanie NIEKOMERCYJNE! W ograniczonej ilości egzemplarzy. Płyta nie będzie dostępna w ogólnej sprzedaży.

Zróbmy sobie prezent i wspólnie wydajmy płytę. Tym samym zachowamy oryginalne brzmienie piosenek, które znamy i często śpiewamy przy różnych okazjach.

Materiał został zarejestrowany około trzydzieści lat temu w studiu Adama Pawlikowskiego we Włocławku oraz Radiu I w Inowrocławiu. Nagrania te nigdy nie doczekały się profesjonalnego wydania...

Wspólnie wydajmy płytę.

Grupa Toruń to kultowy w latach 70/80-tych zespół, którego piosenki zdobywały najważniejsze nagrody festiwali i przeglądów studenckich.

Popularność tych utworów, trwa do dziś a bogate w treść teksty i ciekawą muzykę nucą wciąż  nowe pokolenia.

Grupa Toruń to zespół muzyczny, ktory powstal na początku lat siedemdziesiatych. Tworzyli go muzykujący i śpieający ówcześni studenci Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika oraz bydgoskiej Wyższej Szkoły Inżynierskiej.

Pierwsze sukcesy zespołu pojawiły się właściwie już na początku istnienia. Ogólnopolskie festiwale i przeglądy takie jak np: Festiwal Kultury Studenckiej w Krakowie, BAZUNA, YAPA, BAKCYNALIA, GIEŁDA PIOSENKI w Szklarskiej Porebie czy SABATAR nagradzały twórczość członków zespołu najwyższymi nagrodami.

Piosenki zespołu stały sie przebojami śpiewanymi przez studentów w całej Polsce! Wielu młodych śpiewających muzyków do dziś zna te piosenki i często można je usłyszeć (nie zawsze w orginalnej wersji) na szlakach turystycznych, przy ogniskach, co jest świadectwem ich popularności.

Wychodząc z pomysłem wydania płyty CD zespołu Stowarzyszenie Kultury Muzycznej "MOJE NUTY" chcemy zatrzymać w czasie dawne brzmienia Grupy w orginalnej wersji tekstowej i muzycznej piosenek, ponieważ całość nagrań studyjnych zawartych na płycie została nagrana w 1993r. Wydana płyta będzie zawierać także dodatek w postaci książeczki z tekstami piosenek i pamiatkowe zdjęcia członków zespołu z lat 70-tych.

Zapraszamy więc do wsparcia tej zbiórki, by uhonorować tworczość zespołu, która daje tyle radości i zabawy grającym i słuchaczom do dziś.

Warto też wspomnieć, że w trakcie tegorocznego przeglądu BAZUNA '23 zespół wystąpił z koncertem łączącym pokoleniowo kontynuatorów piosenki studenckiej, gorąco oklaskiwanym przez publiczność, a wspólne zaśpiewanie stało się piękną przygodą dla sympatyków zespołu i jego członków.

Z góry bardzo dziękujemy za Twoje wsparcie!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0319400
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki