Zbiórka urodzinowa na rzecz fundacji.

Izulka
organizator skarbonki

W tym roku z okazji urodzin, czyli od teraz do tego dnia: 21.11 zamiast tony życzeń i prezentów postanowiłam założyć zbiórkę, aby wesprzeć fundację Stella, która zajmuje się osobami chorymi na EB, wspiera rodziny z dziećmi, które doznały tej choroby. 

Jednym z takich dzieci jest np. Zuzia Macheta, której walkę o lepsze życie wspieram już od lat i z tego też wzgledu chciałabym wesprzeć całą fundację. Koszty opatrunków, rehabilitacji, konsultacji są przeogromne, więc każda złotówka się liczy. 

Dla wyjaśnienia: 

EB Epidermolysis Bullosa - wrodzone pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Żywe, rozległe rany, pęcherze na całym ciele, ale też w najgorszych przypadkach na oczach, w przełyku, jelitach - dosłownie wszędzie. Powstające rany nie goją się przez kilka lat... Skóra nie wytrzymuje, nie rozciąga się, pęka. Organizm nie nadąża się regenerować i rany powstają na okrągło. Powodem jest uszkodzony gen kolagen typu VII, który jest odpowiedzialny za produkcję kolagenu w skórze. Skóra „nie trzyma” się i odwarstwia. ( opis zapożyczony ze strony  http://www.zuziamacheta.com/pl/) 

Wsparli

50 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Joanna L.

Darowizny trafiają bezpośrednio do
50%
100 zł Wsparły 2 osoby CEL: 200 ZŁ