Projekt odbudowy łuków na moście garwolińskim - pomoc dla Zuzi

Garwolin.org
organizator skarbonki

Garwolin.org

Kochani,


Idea odbudowy łuków na moście garwolińskim towarzyszyła nam od momentu powstania portalu www.garwolin.org w 2012 roku. Początkowo pomysł pozostawał jedynie w sferze marzeń, ale po kilku latach, po wielu rozmowach z ówczesnym burmistrzem miasta Garwolina - Tadeuszem Mikulskim, uzyskaliśmy aprobatę dla pomysłu, o ile znajdziemy fundusze lub ewentualnie projektanta łuków.

Garwolin.org

Grafika promująca akcję poszukiwania projektantów mogących się podjąć zaprojektowania odbudowy łuków

Chcemy by łuki na moście w Garwolinie wróciły, by nie tylko zdobiły ten most i przypominały o dawnym Garwolinie, ale również by miały swój nowoczesny wymiar przy zachowaniu tradycyjnych kształtów. Chcemy by piękne kolorowe iluminacje podświetlały łuki mostu i odbijały się w lustrze rzeki Wilgi, nocą nadając magii naszemu miastu. Mamy także pomysły na łuki - ale nie chcemy ich wszystkich na razie zdradzać, niech to będzie dla mieszkańców miasta element niespodzianki.

Garwolin.org

Oczywiście prowadząc finansowany z własnych kieszeni portal historyczny, a także profil Facebook https://www.facebook.com/DawnyGarwolinIOkolice/ dostarczający niemal codziennie wiele historycznych ciekawostek z życia mieszkańców i historii miejscowości - nie byliśmy w stanie sami sfinansować projektu odbudowy łuków, dlatego zaczęliśmy wysyłać zapytania do biur projektowych, informując o szlachetnym celu i pustej kieszeni na jego realizację.

Garwolin.org

Jedyną osobą, która zadeklarowała nam pomoc, a nawet zaraziła nim swoich przyjaciół, była Klaudia Mączka - Rzewuska, od roku mama Zuzi (poniżej więcej informacji o Klaudii). Nie rozmawialiśmy o pieniądzach, gdyż sprawa została od początku przedstawiona jasno, że ich na ten cel nie mamy. Rozmawialiśmy jedynie o tym, jak ważne jest to dla mieszkańców Garwolina i że stoimy przed doskonałą szansą odbudowania tego, co przez dziesiątki lat stanowiło symbol Garwolina - również tego przedwojennego.

Życie bywa jednak nieprzewidywalne. Jedyna osoba, która zaoferowała nam pomoc, sama dzisiaj jej potrzebuje. Córeczka Klaudii urodziła się z wadą wrodzoną ucha i potrzebuje drogiej operacji. Klaudia liczy na pomoc innych osób, a my zaoferowaliśmy Jej nasze wsparcie i pomoc w zbiórce pieniędzy.

Chcemy zebrać 20 000 zł na operację Zuzi, zbierając datki na projekt odbudowy łuków mostu. Będzie to wkład portalu i jego sympatyków w ich odbudowę. Przekazując pieniądze na projekt odbudowy mostu, pomożemy Zuzi - my tych pieniędzy nigdy nie dostaniemy - trafią one bezpośrednio na konto Fundacji. Naszym celem jest zobaczyć zdrowe uszko Zuzi

Garwolin.org

Prosimy fanów portalu o wsparcie - kto ile może. Prosimy także, o to by przesłali link do naszej zbiórki osobom, które mogłyby pomóc. Wasza wpłata pomaga w dwóch sprawach!

Patronem honorowym zbiórki jest burmistrz miasta Garwolina - Marzena Świeczak, wspierająca inicjatywę odbudowy łuków na moście garwolińskim.

Klaudia Mączka-Rzewuska jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, pracuje w firmie GerPlan  Sp. z o.o. w Warszawie, która wchodzi w skład grupy firm, do której należą także cmT Sp z o.o. oraz GerProp Sp. z o.o. Podczas dziennych studiów uzyskała tytuł magistra inżyniera architekta. Ma wielu znajomych, którzy chcą pomóc zaprojektować odbudowę łuków na moście garwolińskim.

Jej przyjaciele z branży współpracują z nią już od czasów studiów. Jednym z nich jest mgr. inż. arch. Antoni Rybiński.

Zarówno Klaudia, jak i Antek, doświadczenie zdobywali w renomowanych zagranicznych i polskich biurach architektonicznych, pracując przy dużych obiektach. Chętnie podejmują się też mniejszych, ambitnych tematów. Interesują się zarówno projektowaniem, urbanistyką, jak i historią architektury.

Wsparli

229,81 zł

Małgorzata i Krzysztof

50 zł

K...

50 zł

Ewa

50 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Anonimowa Pomagaczka

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
22%
4 500 zł Wsparły 64 osoby CEL: 20000 ZŁ