Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy

Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy

Reprezentant Bernadeta Sędrak-Legut

E-mail bernada@poczta.fm

Telefon 575995915

Lokalizacja Oświęcim, małopolskie

Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy koncentruje od 2009 roku, kiedy to po raz pierwszy zagraliśmy dla chorego na mukowiscydozę chłopca, Patryka Wieczorka.
 

Pomagamy w zbieraniu środków niezbędnych do walki z poważnymi chorobami dziecięcymi. Poprzez imprezy kulturalne (np. koncerty, spektakle, turnieje) oraz akcje społeczne staramy się pozyskiwać nie tylko pieniądze, ale także grono ludzi, którzy w jakikolwiek sposób mogą przyczynić się do realizacji naszych zadań.

Zagrali dla nas tacy artyści jak: Marek Piekarczyk (TSA), Paweł Mąciwoda (Scorpions), Joachim Mencel, Urszula Dudziak, Grzegorz Turnau, zespół Feel oraz wiele innych.
 

Nasze zasady:

Pomagamy w jednym czasie, jednemu dziecku. Postępujemy tak, gdyż boimy się sytuacji, kiedy nasze działania się rozmyją i próbując pomagać wszystkim, finalnie nie pomożemy nikomu.

Pomagamy dzieciom z powiatu oświęcimskiego. Po to, aby łatwo można było kontrolować zebrane pieniądze aby dla ofiarodawców był to ktoś bliski, być może sąsiad lub znajomy.

Nie wyręczamy rodziców, a tylko im pomagamy. Ważny jest udział mamy i taty w pomocy dziecku, bo to oni muszą nieść na sobie ciężar odpowiedzialności za swoje potomstwo.

Współpracę z naszą fundacją rodzice rozpoczynają od podpisania specjalnej umowy, określającej wyżej wymienione warunki i nadającej ich dziecku status naszego podopiecznego.

Rodzice dziecka cedują na Fundację prawa do medialnego wykorzystania wizerunku ich dziecka. Jest to element niezbędny dla utrzymania właściwych relacji z mediami.


Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy  to jedna z nielicznych fundacji, które z pieniędzy wpłacanych na subkonta dzieci nie pobiera żadnej prowizji. Dzieje się tak dlatego, że chcemy, aby wszystkie zbierane celowo pieniądze szły do chorych dzieci. To jest z naszego punktu widzenia dobre rozwiązanie, bo walczymy też z wizerunkiem fundacji, jako organizacji zarabiających na chorych dzieciach.

Funkcjonowanie fundacji to mrówcza praca grupy osób, pracujących charytatywnie.

Za wszelkie wsparcie i pomoc serdecznie dziękujemy.

 

Wsparli

5 zł

Piotr Szamrowski

serdecznie pozdrawiam
20 zł

Konrad

Wy już wiecie kto najbardziej potrzebuje. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!!! :)
300 zł

Sebastian

Spa Krzysztofa Wegrzyna
100 zł

Anonimowa Pomagaczka

Wszystkiego dobrego, wytrwałości i sił w niesieniu dobra.
100 zł

Anonimowy Pomagacz

Krzysztof Wegrzyn :)
20 zł

Joanna Krzos

Na leczenie i rehabilitacje Krzysztofa Węgrzyna.

Pokaż więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość