Medium logo mala orkiestra

Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy

Środki zebrane na działalność statutową

6 392 zł

Środki zebrane poprzez zbiórki na potrzebujących

238 160,74 zł

Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy koncentruje od 2009 roku, kiedy to po raz pierwszy zagraliśmy dla chorego na mukowiscydozę chłopca, Patryka Wieczorka.
 

Pomagamy w zbieraniu środków niezbędnych do walki z poważnymi chorobami dziecięcymi. Poprzez imprezy kulturalne (np. koncerty, spektakle, turnieje) oraz akcje społeczne staramy się pozyskiwać nie tylko pieniądze, ale także grono ludzi, którzy w jakikolwiek sposób mogą przyczynić się do realizacji naszych zadań.

Zagrali dla nas tacy artyści jak: Marek Piekarczyk (TSA), Paweł Mąciwoda (Scorpions), Joachim Mencel, Urszula Dudziak, Grzegorz Turnau, zespół Feel oraz wiele innych.
 

Nasze zasady:

Pomagamy w jednym czasie, jednemu dziecku. Postępujemy tak, gdyż boimy się sytuacji, kiedy nasze działania się rozmyją i próbując pomagać wszystkim, finalnie nie pomożemy nikomu.

Pomagamy dzieciom z powiatu oświęcimskiego. Po to, aby łatwo można było kontrolować zebrane pieniądze aby dla ofiarodawców był to ktoś bliski, być może sąsiad lub znajomy.

Nie wyręczamy rodziców, a tylko im pomagamy. Ważny jest udział mamy i taty w pomocy dziecku, bo to oni muszą nieść na sobie ciężar odpowiedzialności za swoje potomstwo.

Współpracę z naszą fundacją rodzice rozpoczynają od podpisania specjalnej umowy, określającej wyżej wymienione warunki i nadającej ich dziecku status naszego podopiecznego.

Rodzice dziecka cedują na Fundację prawa do medialnego wykorzystania wizerunku ich dziecka. Jest to element niezbędny dla utrzymania właściwych relacji z mediami.


Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy  to jedna z nielicznych fundacji, które z pieniędzy wpłacanych na subkonta dzieci nie pobiera żadnej prowizji. Dzieje się tak dlatego, że chcemy, aby wszystkie zbierane celowo pieniądze szły do chorych dzieci. To jest z naszego punktu widzenia dobre rozwiązanie, bo walczymy też z wizerunkiem fundacji, jako organizacji zarabiających na chorych dzieciach.

Funkcjonowanie fundacji to mrówcza praca grupy osób, pracujących charytatywnie.

Za wszelkie wsparcie i pomoc serdecznie dziękujemy.

 

Wesprzyj Załóż Skarbonkę

Reprezentant Bernadeta Sędrak-Legut

E-mail bernada@poczta.fm

Telefon 575995915

Lokalizacja Oświęcim, małopolskie

Aktywne zbiórki

Zakończone zbiórki

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość