Stowarzyszenie im. ks. Jerzego Niwarda Musolffa w Wągrowcu

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Wągrowiec, wielkopolskie

Stowarzyszenie im. ks. Jerzego Niwarda Musolffa, prowadzące Ośrodek Opieki Poza Szpitalnej – Hospicjum Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu.

Hospicjum jest miejscem, w którym ludzkie cierpienie, strach i świadomość własnej śmiertelności spotyka się z opieką, troską i poszanowaniem godności osoby ludzkiej.

Tu każdy człowiek dotknięty nieuleczalną chorobą nowotworową, znajdzie, nie tylko profesjonalną opiekę medyczną w optymalnych warunkach, ale także pełną empatii postawą personelu medycznego i wolontariuszy, którzy pomagają wyciszyć ból i świadczyć w każdej sytuacji, że dla nich osoba chora, jest najważniejsza do ostatniego tchnienia jej życia. Niesiemy pomoc osobom nieuleczalnie chorym w miejscach, z których daleko do większych ośrodków hospicyjnych, ogarniając teren powiatu wągrowieckiego i ościennych.

Codziennie jesteśmy świadkami bezinteresownych czynów miłości i wiemy, że tym, co hamuje ludzi przed niesieniem pomocy innym, jest najczęściej brak wiedzy, rodzący trudną do zaakceptowania bezradność. Naszą misją jest nie tylko opieka nad chorymi, ale także edukacja szerokich kręgów społecznych na temat poszanowania osób starszych, idei hospicyjnej i godnego umierania.  Jeśli te idee są także bliskie Tobie, wspomóż nas i pomóż pomagać innym.

Oprócz hospicjum stacjonarnego i domowego Stowarzyszenie prowadzi jeszcze jadłodajnię dla osób ubogich oraz noclegownie dla bezdomnych, czynne nieprzerwanie przez cały rok. Są to jedyne tego typu placówki w naszym regionie.

Opieka i pobyt w hospicjum stacjonarnym jak i bezpośrednia opieka lekarska i pielęgniarska sprawowana w domu pacjenta są bezpłatne. Robimy wszystko, co w naszej mocy, jednak nasze możliwości są ograniczone. Tylko dzięki Państwa wsparciu będziemy mogli działalność naszego Hospicjum utrzymać na odpowiednim poziomie.

Wpłaty

Ładuję...