Fundacja Najdroższa Blizna

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Raciborowice Górne, dolnośląskie

Jesteśmy FUNDACJĄ wspierającą osoby, które spodziewają się dziecka z wadą serca oraz rodziców dzieci, u których zdiagnozowano jedną z wielu wrodzonych wad serca (wws). Pomagamy od momentu postawienia diagnozy przez wybór ośrodka i pobyt w szpitalu po opiekę w domu. Naszą misją jest wspieranie rodzin, rodziców, na których spada trudna informacja o chorobie dziecka. Często czują się oni zagubieni, przytłoczeni, emocjonalnie, a zwłaszcza osamotnieni. Chcemy zebrać z ich barków, choć część bagażu organizacyjnego, związanego z przygotowaniem do porodu, pobytu w szpitalu, z szukaniem ośrodków diagnostycznych oraz szpitali operujących skomplikowane wady serca w Polsce i za granicą. Chcemy wspomóc w niełatwej codzienności.

Jesteśmy też, a może przede wszystkim, RODZICAMI DZIECI Z WWS. Dzieci z różnymi wadami, po skomplikowanym leczeniu. Mamy odmienne doświadczenia, inne perspektywy. Połączyło nas to, że od momentu pierwszego spotkania stanowiliśmy dla siebie ogromne wsparcie, jakiego nie dał nam nikt inny. Dzieliliśmy się spostrzeżeniami, rozmawialiśmy ze sobą i innymi rodzicami. To dało nam pewność, że nie chcemy, by inni rodzice, rodziny pozostały same. Chcemy podzielić się, podpowiedzieć rozwiązania, które nam ułatwiły lub ułatwiłyby życie, gdybyśmy je wcześniej znali… Chcemy, by rodzice, mimo ciężkiej wady dziecka i często niepewnych rokowań mogli skupić się na tym, co najważniejsze – byciu kochającymi rodzicami. W reszcie spraw przyziemnych my postaramy się pomóc.

Nasze osobiste doświadczenia to nie tylko wady serca dzieci, pobyty w szpitalu, opieka w domu. To też zbiórki na leczenie, szukanie najlepszych ośrodków, operacje zagraniczne. To wspomnienia dobre i traumatyczne jednocześnie, które nadały sens naszej działalności jako fundacji i dały nam ważną lekcję. ZAWSZE BĘDZIEMY PAMIĘTAĆ, ŻE PO DRUGIEJ STRONIE JEST CZŁOWIEK. 
Z bagażem doświadczeń, emocjami i lękami. Taki, jak my sami.

Zapraszamy na naszą stronę internetową www.najdrozszablizna.com

oraz do śledzenia nas na Facebooku @fundacjanajdrozszablizna

Agata Bojanowska, Patryk Szewczyk