Zbieramy na terapię koniem

Fundacja Dzielna Matka
organizator skarbonki

Vanessa Nachabe Grzybowska

Vanessa Nachabe Grzybowska

Vanessa Nachabe Grzybowska

Vanessa Nachabe Grzybowska

Vanessa Nachabe Grzybowska

Wyobraź sobie, że masz naście lat nie chodzisz, nie widzisz i nie słyszysz. Świat dociera do ciebie jak rozsypane puzzle. Dopadła cię choroba genetyczna Sól i Pieprz z wyrokiem do 16 lat życia! Zupełnie sam, kolegów nie ma. I oto pojawia się KOŃ twój jedyny przyjaciel i mówi: Chodź ze mną, na moich nogach dotkniesz Nieba! Nauczę cię chodzić bez chodzenia. To ze mną poczujesz wiatr i dotkniesz gałęzi drzewa, podskoczysz kiedy razem wystraszymy się psa. Poczujesz życie, bicie mojego serca.


Podopiecznymi fundacji Dzielna Matka są to rozwijające się nieharmonijnie dzieciaki, które przeszły masę uporczywych zajęć, do znudzenia powtarzanych ćwiczeń różnych części ciała, zachowań i emocji. Te dzieci są wykluczone, i nie mają prawa mieć pasji. A tymczasem koń to dla naszych dzieci przyjaciel niezwykły i oddany. Wyjątkowy terapeuta. Można go nakarmić marchewką, położyć się na nim, przytulić, dotknąć buzią sierści, powiedzieć „wio!” i pojechać w świat. Można mu zaśpiewać piosenkę, wyszeptać smutki. Można czuć i okazać żywiołową radość, inaczej niż na zajęciach z integracji sensorycznej czy ćwiczeniach z logopedą. Koń jest cierpliwy, daje poczucie bezpieczeństwa i buduje w dziecku pewność siebie.

40 podopiecznych Fundacji, to dzieci z chorobami neurologicznymi i genetycznymi obecnie nieuleczalnymi! Każde z nich żyje jakimś cudem, bo medycznie powinny zakończyć swój żywot. Fundacja walczy o poprawę jakości ich życia o to, aby dać im radość i spełnić marzenia o przyjaźni z koniem i najlepszym terapeutą!

Drodzy Państwo prosimy - pomóżcie naszej fundacji sfinansować terapię koniem dla chorych dzieci. Te dzieci też mają prawo mieć hobby i kochać! Kochają konie. Zatem Never give up!

Szczegóły Projektu:

Zajęcia skierowane są do 40 podopiecznych Fundacji Dzielna Mama oraz ok 30 wolontariuszy. Mogą odbywać się przez cały rok w krytej hali w stajni Klucz. Mamy do dyspozycji wyjątkowe konie i zespół hipoterapeutyczny oraz sprzęt specjalistyczny. Niestety nasz Projekt nie uzyskał publicznego finansowania ani ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, ani PFRON. A my nie możemy czekać, bo czas naszych dzieci jest ograniczony!

Na terapię z koniem potrzebujemy 10000 na trzy miesiące.

Szczegółowe działania w ramach Projektu, to:

1. cykl zajęć jeździeckich i terapeutycznej pracy z koniem
2. integracyjne rajdy konne i konkursy jeździeckie dla dzieci niepełnosprawnych
3. warsztaty fotograficzno-reporterskie o koniach i pasji dla dzieci niepełnosprawnych
4. specjalistyczny kurs stajennego dla dzieci niepełnosprawnych

Więcej informacji w Fundacji Dzielna Matka fundacja.dzielnamatka@gmail.com


Prosimy o każde wsparcie, żeby nasze zamęczone chorobami dzieci, mogły dotknąć NIEBA na grzbiecie konia.

Wsparli

100 zł

Wpłata anonimowa

50 zł

Wpłata anonimowa

100 zł

M.

50 zł

Tarczu - zarabiam.

100 zł

Wpłata anonimowa

100 zł

Vanessa Nachabe Grzybowska

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do
61%
6 112 zł Wsparło 40 osób CEL: 10 000 ZŁ