Pojawiła się dla Ani szansa - niestety, zbyt droga! Pomożesz?

Ania Marciniak

Pojawiła się dla Ani szansa - niestety, zbyt droga! Pomożesz?

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0329425
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Dwie operacje ortopedyczne w Paley European Institute

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Ania Marciniak, 9 lat
Zielona Góra, lubuskie
Achondroplazja
Rozpoczęcie: 22 Sierpnia 2023
Zakończenie: 23 Lutego 2024

Opis zbiórki

Anulka przyszła na świat z rzadką wadą genetyczną o nazwie achondroplazja (karłowatość). To nie oznacza jedynie bycia niskim — jej choroba niesie ze sobą wiele konsekwencji. Pomimo tego, Ania jest odważna, uśmiechnięta i kochająca życie! Potrzebuje Twojej pomocy, by zyskać zdrowie!

Jej rączki i nóżki są dużo krótsze niż u innych dzieci, nie są proporcjonalne. Póki co nie poddaje się i walczy każdego dnia z przeciwnościami losu. Jest pogodną dziewczynką, która cierpliwie znosi wszystkie ćwiczenia w ośrodku rehabilitacyjnym i w domu.

Ćwiczy, abym mogła prawidłowo funkcjonować i radzić sobie w codziennych czynnościach. Co jednak najważniejsze ćwiczy, aby przygotować się do największego wyzwania, jakim jest operacja prostowania i wydłużania kończyn. Anna jest pod opieką wielu poradni specjalistycznych, m.in. ortopedycznej, neurologicznej, neurochirurgicznej, laryngologicznej, genetycznej, kardiologicznej oraz neurologopedycznej.

Jeszcze do niedawna operacja wydłużenia kończyn, o której tu mowa była możliwa do przeprowadzenia wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Od niedawna dzieje się to również w Warszawie.

Anna Marciniak

Córka jest już po wizytach kontrolnych oraz pod opieką najlepszych lekarzy w Polsce, którzy wytłumaczyli, na czym będzie polegało leczenie oraz jakich efektów można się spodziewać. Dzięki tej operacji możemy uzyskać dodatkowe 20 cm wzrostu! W Ani przypadku to ogrom! Co jednak ważniejsze przeprowadzenie operacji oznacza proste nogi bez ryzyka wystąpienia problemów z przeciążonymi stawami kolanowymi, biodrowymi oraz kręgosłupem.

Córka została zakwalifikowana do operacji, co już jest pierwszym, małym sukcesem w drodze do celu. Taka operacja składa się z kilku etapów i jest bardzo kosztowna. 

W I etapie wydłużania kończyn dolnych, opiewających łącznie na kwotę 539 419,58 zł (w tym 275 824,58 zł – kości udowe i 263 595,00 zł – kości piszczelowe). Kwota jest wysoka i nieosiągalna!

Anna Marciniak

Lekarze, rekomendując operację, zaznaczyli, że nie chodzi jedynie o wydłużenie kości kończyn, lecz głównie ich wyprostowanie. W przeciwnym razie mogłaby nastąpić konieczność poruszania się na wózku inwalidzkim w wieku dorosłym. Wobec tego planowana operacja to nie tylko szansa na większą samodzielność i przezwyciężenie barier architektonicznych, ale również walka o życie i zdrowie.

Ania marzy, by kiedyś być samodzielną. Niekiedy jest nam bardzo przykro, bowiem na ulicy, w sklepie, na basenie, na wakacjach, w szkole czy też w innych miejscach zdarza się, że ludzie nie zachowują się wobec niej fajnie... Chcemy ją uchronić!

Córka uwielbia jeździć konno i grać w piłkę nożną. Niestety z racji ograniczeń nie może uczęszczać na treningi. Operacje wydłużania kończyn pozwoliłyby jej spełnić marzenia! Anusia jest jeszcze DZIECKIEM!

Zwracamy się do państwa z ogromną prośbą! Tylko zebranie środków i podjęcie się operacji, może dać szansę naszej Ani. Wierzymy, że jej życie może być kiedyś lepsze, sprawniejsze, samodzielne i pozbawione cierpienia! 

Proszę, pomóż nam!

Rodzice

Anna Marciniak
➡️ Facebook - Nasza Anulka

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0329425
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki