Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Naszym Dzieciom”

Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Naszym Dzieciom”

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Brzeziny, łódzkie

Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Naszym Dzieciom” z Brzezin.

Od 22 lat działamy na rzecz osób z niepełnosprawnością. Prowadzimy rehabilitację neurologiczną dzieci i młodzieży w Ośrodku Rehabilitacji „Słoneczko” mieszczącym się  przy ul. Piłsudskiego 14 w Brzezinach.

Misją Stowarzyszenia jest zapewnienie rehabilitacji i wszechstronnej pomocy osobom niepełnosprawnym, głównie dzieciom i młodzieży oraz ich rodzinom.
      Statutowe cele działania Stowarzyszenie realizuje poprzez prowadzenie Ośrodka Rehabilitacji dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej "Słoneczko" w Brzezinach. Ośrodek działa od 1997 roku i zapewnia niepełnosprawnym bezpłatne zajęcia z fizjoterapeutą, masaże, terapię C-Eye, salę doświadczenia świata, zajęcia z pedagogiem specjalnym, logopedą oraz terapię zajęciową. Obejmuje opieką 80 dzieci i młodzieży z powiatu brzezińskiego i powiatów ościennych.

Organizujemy dla naszych podopiecznych spotkania integracyjne, imprezy, wycieczki, wyjazdy do kina, teatru. Prowadzimy Warsztaty Terapii Zajęciowej dla 30 uczestników – dorosłych osób niepełnosprawnych. Działamy na rzecz przełamywania barier i integracji, rozwijamy wolontariat. Obejmujemy opieką 80 niepełnosprawnych, głównie dzieci i młodzieży

Poszukujemy funduszy na realizację naszych działań, obecnie na zapewnienie opieki i bezpłatną terapię zajęciową dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w Ośrodku Rehabilitacji „Słoneczko”. Ponadto brakuje nam środków na  bieżące utrzymanie Ośrodka, zakup wyposażenia i pomocy dydaktycznych.

Będziemy wdzięczni za każdą pomoc i serdecznie dziękujemy w imieniu  podopiecznych Stowarzyszenia i ich rodziców.

Wpłaty

Ładuję...