Wspomóż Natalkę w walce o przyszłość❗️

Natalia Badura

Wspomóż Natalkę w walce o przyszłość❗️

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0115600
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja, sprzęt medyczny

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Natalia Badura, 8 lat
Zabrze, śląskie
Zaburzenia ze spektrum autyzmu (ASD)
Rozpoczęcie: 14 Września 2023
Zakończenie: 14 Grudnia 2023

Opis zbiórki

Dzięki Waszemu wsparciu i zaangażowaniu dzieją się cuda! Natalka chodzi na rehabilitację, co daje zauważalne efekty!

Ale aby córka mogła nadal się rozwijać, potrzebuje stałego wsparcia!

Nasza historia:

Moje serce rozpadło się na pół, kiedy poznałam diagnozę córeczki. Zanim Natalka skończyła 2-latka, stwierdzono u niej opóźnienie w rozwoju ruchowym. Już wtedy zaczęła się nasza walka o jak najlepszą przyszłość i prawidłowy rozwój. 

Kiedy po 8 miesiącach od narodzin mojej córeczki usłyszałam wyczekiwane „mama”, radość, którą poczułam, była ogromna. Wzruszenie, szczęście... Tyle pozytywnych emocji z jednego słowa! Każdego dnia zauważałam u Natalki coraz większe postępy, jednak wszystko nagle się zatrzymało. Natalka przestała utrzymywać z nami kontakt wzrokowy i komunikować swoje potrzeby.

Szybko traciła zainteresowanie przy wykonywaniu jakiejś czynności i zaczęły pojawiać się problemy z równowagą. Rozpoczęliśmy żmudną drogę po specjalistach, aby poznać bolesną diagnozę – zaburzenia ze spektrum autyzmu. Stwierdzono u Natalki także wadę wzroku. Na szczęście odpowiednio dopasowane okulary spowodowały, że problem z równowagą zaczął zanikać.

Natalia Badura

Natalka regularnie uczęszcza na rehabilitację. Każdego dnia zawożę ją do przedszkola, w którym różnorodność zajęć i terapii, pozwala na coraz lepszy rozwój. Godziny mijają na spotkaniach z psychologiem, fizjoterapeutą, i innymi specjalistami.

Dużym przełomem w rozwoju Natalki były narodziny jej braciszka. Zainteresowanie, które pojawiło się ze strony córki, zaskoczyło zarówno mnie jak i męża. Przyglądała się mu gdy spał, jadła wtedy kiedy on, było jej przykro, gdy płakał.

Natalia Badura

Niestety, mimo że Natalka ma 8 lat, jej rozwój wciąż jest opóźniony. Dzisiaj widać dalsze postępy, córeczka tańczy, śpiewa piosenki, ale wciąż narastają koszty rehabilitacji, terapii i sprzętu, który chcielibyśmy jej zapewnić. Jednym z nich jest system Mówik.

Aby Natalka miała szansę otworzyć się na otaczający świat i osiągać dalsze postępy, potrzebuje regularnych zajęć pod okiem specjalistów. Koszty przerastają nasze możliwości finansowe. Zwracam się do Ciebie z prośbą o wsparcie w zebraniu środków na konsultacje, terapię integracji sensorycznej i neurologopedyczną oraz dalszą rehabilitację dla Natalki. 

Mama Natalki

Natalia Badura

➡️ Natalkę można wesprzeć poprzez licytacje

Natalia Badura

Kwota zbiórki jest szacunkowa.

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0115600
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki