Mała dziewczynka kontra nowotwór - pomóżmy jej walczyć!

Natalia Czenczek

Mała dziewczynka kontra nowotwór - pomóżmy jej walczyć!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0220004
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie, rehabilitacja, dojazdy do specjalistów

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja KAWAŁEK NIEBA
Natalia Czenczek, 7 lat
Dębica, podkarpackie
Glejak skrzyżowania nerwów wzrokowych, neurofibromatoza typu I, liczne nerwiakowłókniaki
Rozpoczęcie: 23 Sierpnia 2022
Zakończenie: 24 Grudnia 2023

Opis zbiórki

Natalka od urodzenia choruje na NF1 – to ciężka nieuleczalna choroba, która stawia świat naszej małej dziewczynki do góry nogami. To życie usłane notorycznymi badaniami, poważnymi problemami zdrowotnymi i strachem o jutro. To lekarze, szpitale, zabiegi, igły, płacz i nasze serca w milionach kawałków. 

W 2017 Natalia przeszła bardzo ciężką operację wycięcia nerwiako-włókniaka szyi i gardełka. Umiejscowienie sprawiło, że nie udało się usunąć wszystkiego i stan córki cały czas jest poważny. Zawsze myśleliśmy, że to będzie jedyny atak choroby. Niestety… Rok później przy kontrolnym rezonansie kolejna diagnoza – GLEJAK!

Świat się dla nas zatrzymał… Łzy nie przestawały płynąć. Ogromny smutek zalewający serca i mnóstwo pytań — dlaczego? Co dalej?

Mimo że Nataka jest jeszcze malutka, przeszła już tak wiele... Leczenie to ciężka droga usłana łzami, strachem i cierpieniem. Mała dziewczynka z dala od domu, rodziny, normalnego życia, zamknięta w szpitalnym pokoju próbując czasem uśmiechać się mimo wszystko.

Natalia Czenczek

Córka jest ukochanym, zdolnym i mądrym dzieckiem, radosnym na przekór losowi. Chciałaby, aby każdy dzień był taki zwyczajny, taki jak u zdrowych dzieci. Potrzebujemy pomocy!

Córeczka jest pod opieką 8 różnych specjalistów. Konieczne są ciągłe badania, wizyty lekarskie i kontrole. Grozi jej tracheotomia do końca życia. Chcemy ją uchronić, póki nie jest za późno! 

Lekarze i poradnie są w różnych miastach, a to ciągłe podróże i koszty z tym związane. Nie poddamy się, będziemy walczyć zawsze. Zrobimy wszystko, by mimo trudnego życia Natalka często się uśmiechała i mogła zapomnieć o chorobie, choć na chwilę. Mocno wierzymy, że dzięki Twojej pomocy się uda.

Natalka marzy, aby być zdrowa, aby nikt na nią dziwnie nie spoglądał, aby nic więcej nigdy już nie bolało. Prosimy z całego serca każdego, kto to czyta o pomoc i modlitwę za naszą ukochaną córeczkę.

Rodzice Natalii

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0220004
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki