Mamy czas do końca czerwca, by pomóc Natalii❗️Jej życie niszczy potworny ból...

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 164 osoby
13 136 zł (104,63%)
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0015495 Natalia
Zbiórka na cel
Zabieg fibrotomii, by uwolnić Natalkę od bólu

Natalia Pasternak, 13 lat

Wola Krzysztoporska, łódzkie

Mózgowe Porażenie Dziecięce, niedowład

Rozpoczęcie: 26 Lutego 2020
Zakończenie: 1 Lipca 2020

Poprzednie zbiórki

3 200 zł (100,00%)
Wózek inwalidzki

58

08.01.2015 - 23.02.2015

Wózek inwalidzki

58

3 200 zł

08.01.2015 - 23.02.2015

Nie ma dla matki nic gorszego niż patrzeć na cierpienie dziecka. Natalka prawie umarła… Walka ze śmiercią zostawiła na niej straszne piętno. Córeczka jest dzieckiem niepełnosprawnym, ma porażone rączki i nóżki. Jej życie każdego dnia niszczy ból… Pilnie potrzebna jest operacja!

Natalia Pasternak

Moja córeczka w swoim krótkim życiu przetrwała to, co mogło ją zabić. Pierwszy oddech Natalki prawie stał się ostatnim, pierwszy dzień na tym świecie omal nie okazał się dniem śmierci. Samo przyjście na świat stało się dramatyczną walką o jej życie.

Wydłużający się poród, silne niedotlenienie, wylew… Nie tak wyobrażałam sobie pierwsze chwile mojego dziecka na tym świecie. Dopiero co zdążyłam ją poznać, a teraz miałam ją stracić? Dowiedziałam się wtedy, że równie silne jak miłość macierzyńska jest tylko jedno uczucie – strach o życie dziecka.

Choć lekarze nie dawali Natalce szansy na przeżycie nawet tygodnia, ona, wspierana silnym fundamentem naszej ogromnej miłości i wiary, wygrała! Żyje i każdego dnia daje nam miliony powodów do miłości. Jej uśmiech jest jak światło, które rozpromienia najgorszy mrok, bo czasem jest bardzo ciężko. Kiedy jednak widzę iskierki w jej oczach, czuję, że warto.

Niestety, dramatyczny poród odcisnął olbrzymie piętno na zdrowiu i życiu Natalki. Córeczka ma porażenie rączek i nóżek… Jest dzieckiem leżącym, sama nie je, karmiona jest za pomocą sondy żołądkowej. Musieliśmy pożegnać marzenia o tupocie małych stóp i dźwięku dziecięcego szczebiotu w domu. Najważniejsze jednak, że Natalka żyje, że jest z nami.

Natalia Pasternak

Niestety, borykamy się z ogromnym problemem… Natalka rośnie, a to powoduje powstanie przykurczów w porażonych kolankach i biodrach. Nasila się spastyka, a to powoduje ogromny ból… Córeczka strasznie cierpi. Tyle już przeżyła, więc tak strasznie po raz kolejny widzieć grymas bólu na jej małej buzi, słyszeć jej płacz…

Natalka jest po 2 zabiegach fibrotomii, po których jej stan bardzo się poprawił. Polega na wykonaniu niewielkich nacięć ścięgien i mięśni, żeby uwolnić przykurcze i ból zniknął.Ostatni zabieg odbył się 5 lat temu. Niestety, przykurcze robią się od nowa, mimo że intensywnie Natalkę rehabilitujemy. W nasz plan dnia wpisane są kolejne zajęcia, wizyty u specjalistów, lekarzy… Aby zapobiec dalszemu postępowi spastyki, a co za tym idzie deformacji kości, dłoni czy stóp, Natalka musi przejść kolejną operację.

Lekarze wycenili zabieg w Polsce na ponad 10 tysięcy złotych. Niestety, nie mam takich pieniędzy… Tak bardzo chcę, żeby moja córeczka po prostu przestała cierpieć. Proszę, jak tylko matka może prosić – daj Natalce szansę na życie bez bólu…

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 164 osoby
13 136 zł (104,63%)
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0015495 Natalia