Przed małą Natalką bój o wszystko – pomóż jej!

Natalka Kurowska

Przed małą Natalką bój o wszystko – pomóż jej!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0158311
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Natalka Kurowska, 2 latka
Kamienica, małopolskie
Padaczka objawowa, wada rozwojowa mózgu
Rozpoczęcie: 4 Listopada 2021
Zakończenie: 6 Stycznia 2024

Opis zbiórki

Nasza kochana córeczka Natalia urodziła się zdrowa – tak przyjamniej sądziliśmy. Byliśmy bardzo szczęśliwi, cała rodzina oszalała na punkcie malukiej. Jednak nasze szczęście szybko prysło, jak przebita bańka mydlana… Nagle okazało się, że Natalka jest poważnie chora! Dziś prosimy o pomoc, bo droga do zdrowia i sprawności będzie długa, trudna, wyboista i niestety – bardzo kosztowna… Poznaj naszą historię.

11 marca 2021 roku w Limanowej przyszło na świat nasze szczęście – młodsza córeczka Natalia. Nic nie zapowiadało problemów, które później właściwie zburzyły nasz świat… 

Gdy córeczka miała ok. 3 miesięcy, zauważyliśmy, że nie rozwija się tak, jak jej starsza siostra w tym samym wieku. Natalka o wiele wolniej przyswajała nowe umiejętności, a my zaczęliśmy się bać, że dzieje się coś złego. 

Natalia Kurowska

Lekarz skierował nas na badania. Sądziliśmy, że będą tylko rutynowe, może trochę rehabilitacji i wszystko wróci do nowmy. Niestety… Wyniki pokazały znaczne przesunięcie linii środkowej mózgu! 

Kolejne wizyty u neumatologów i neurologów potwierdziły wadę rozwojową mózgu! Jej skutkiem było pojawienie się padaczki lekoopornej. Każdy atak zabierał Natalce coraz więcej! Pojechaliśmy na wizytę do jednego z najlepszych specjalistów w kraju, z resztkami nadziei, że to wszystko okaże się jedną wielką pomyłką. Tak bardzo chcieliśmy to usłyszeć, że Natalka wcale nie ma wady mózgu, że będzie zdrowa…

Jednak ta wizyta okazała się kluczowa. Profesor potwierdził diagnozę i to, że Natalka wymaga pilnej operacji odłączenia prawej półkuli mózgu… Chociaż brzmi to dramatycznie, dla naszej córeczki to jedyna szansa!

Natalia Kurowska

Operacja już 8 grudnia w Warszawie. Jeśli się uda, a innego scenariusza nie bierzemy pod uwagę, Natalka dostanie szansę na dogonienie rówieśników, na prawidłowy rozwój! Oczywiście nie od razu. Czekają nas długie miesiące, jeśli nie lata ciężkiej rehabilitacji, by druga półkula przejęła funkcje pierwszej. Mózg jest jednak plastyczny, szczególnie u małych dzieci, dlatego wierzymy, że Natalka będzie zdrowa!

Obecnie jest niestety opóźniona psychoruchowo i tak będzie, dopóki wyładowania w jej główne nie zostaną powstrzymane. Na wszystkie konsultacje oraz badania specjalistyczne jeździmy prywatnie, ponieważ terminy na NFZ są bardzo odległe, a w sytuacji, w jakiej jest Natalka, liczy się czas!

Bardzo prosimy – trzymajcie kciuki za powodzenie operacji, bądźcie z nami w tej walce o naszą córeczkę. Pomóżcie, choć złotówką, udostępnienie… Jeden turnus rehabilitacyjny kosztuje ok. 20 tysięcy złotych. Natalka będzie potrzebowała ich mnóstwo…

Rodzice

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0158311
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki