Fundacja im. Anastazji Ciupek NeuroNietypowi

Fundacja im. Anastazji Ciupek NeuroNietypowi
1 Stały Pomagacz
1965
50 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Pobiedziska, wielkopolskie

Pojawienie się dziecka niepełnosprawnego powoduje, że cała Rodzina staje się „neuronietypowa”. Zmieniają się jej potrzeby, zmieniają się jej wartości, zmieniają się jej cele. Nagle matka musi stać się pielęgniarką, terapeutą, lekarzem, organizatorem funduszy i dobrą matką w jednym. Dobrą matką może być z natury, ale z resztą najzwyczajniej w świecie nie musi sobie poradzić. Żadna Rodzina nie udźwignie sama skutków niepełnosprawności, tak po prostu. Ani finansowo, ani logistycznie, ani emocjonalnie.

Po co powstała fundacja?

Fundacja powstała z myślą niesienia pomocy niepełnosprawnym (neuronietypowym) dzieciom i ich Rodzinom. Celem Fundacji jest stworzenie systemu wsparcia środowiskowego dla Rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym. Szczególną pomoc kierujemy do Rodzin w procesie, od żałoby po diagnozie do akceptacji niepełnosprawności, ciężkiej choroby lub śmierci bliskiej osoby. Dzieci obejmujemy odpowiednią terapią, a Rodzinom oferujemy pomoc merytoryczną i psychoterapeutyczną w trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźli! Nie ograniczamy się jednak do dzieci niepełnosprawnych! Ktokolwiek poprosi nas o pomoc, zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by pomóc! Jesteśmy 3: Paulina, Ewa i Beata. Każda z nas jest mamą cudownego, neuronietypowego dziecka. Każda ma inne doświadczenia, inny staż, inne rokowania dla swojego dziecka. Mimo tego znalazłyśmy swoje szczęście, spełniamy się i chcemy pomagać. Mamy ogromne plany i marzenia, by zmienić system. System, który jest na tyle kulawy, że nie pozwala, nie daje szansy na szczęście. A my 3 jesteśmy przykładem, że jednak można. Można, a nawet trzeba być szczęśliwym, bo tylko wtedy nasze dzieci są szczęśliwe i w terapii robią postępy, o których nawet nie marzymy! I to jest fakt, z którym dyskutować nie trzeba. Broni się sam!

Jak pomagamy?

Wiemy, że bez postępów u dziecka, nie ma uśmiechu na ustach rodzica.

Wiemy jakiego rodzaju terapie potrzebują nasi podopieczni, by robić postępy.

Wiemy jak pomóc Rodzinie i neuronietypowym podopiecznym, by do ich domów powróciło szczęście.

Chcemy pomagać. Do tego także my potrzebujemy wsparcia społecznego. Bez ofiarności darczyńców, nie będzie efektów. Liczy się każdy grosz. Pomóż nam pomagać i wesprzyj działania fundacji!

Bo #pomaganiejestfajne

Dziękujemy <3

Paulina, Ewa i Beata

1 Stały Pomagacz
1965
50 zł miesięcznie