NIE dla Wojny. Pomagamy Ukrainie

Fundacja Blisko Ciebie
Zbiórka zakończona

NIE dla Wojny. Pomagamy Ukrainie

Cel zbiórki:

Bezpośrednie wsparcie dla najbardziej potrzebujących rejonów Ukrainy i jej obywateli.

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Blisko Ciebie
Fundacja Blisko Ciebie
Rozpoczęcie: 16 Marca 2022
Zakończenie: 10 Sierpnia 2022

Opis zbiórki

24 lutego nasza część świata zmieniła się dramatycznie. Kolejne wiadomości o cierpieniu ludności cywilnej, kolejne liczby uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy, które rosną z dnia na dzień. Strach, ból, chaos i niepewność. To wszystko nie pozwala spać spokojnie i czekać na rozwój sytuacji z założonymi rękoma.

Fundacja Blisko Ciebie

Od początku wojny mobilizujemy nasze siły, aby pomóc Ukrainie! Nie możemy bezczynnie patrzeć na cierpienie naszych sąsiadów. We współpracy z samorządem Mysłowic, w szczególności Prezydentem miasta Dariuszem Wójtowicz i przedstawicielami najbardziej potrzebujących miast w Ukrainie organizujemy wspólnie transport najpotrzebniejszych środków medycznych, opatrunkowych, leków, środków pierwszej potrzeby i żywności bezpośrednio na front. Wspólnie zapełniliśmy najpotrzebniejszymi darami i wysłaliśmy już 2 karetki pogotowia zakupione z inicjatywy Prezydenta Wójtowicza. Planujemy kontynuować te działania i dalej nieść WYMIERNĄ pomoc walczącym o wolność.Wydarzenia za naszą wschodnią granicą w dalszym ciągu wydają się być abstrakcją. Niestety, to nie jest zły sen, chociaż bardzo byśmy chcieli. Koszmar jest rzeczywistością. Dramat ludzki dzieje się na naszych oczach. Ludzie porzucają domy, tracą bliskich, giną żołnierze i cywile. Możemy pomóc!

Fundacja Blisko Ciebie
Możemy razem: Organizować wsparcie, zabezpieczać fundusze i rozlokowywać je tak, aby, pomóc uciekającym od wojny kobietom i ich dzieciom. Aby pomóc tym, którzy uciec nie mogą. Aby pomóc tym, którzy walczą. Pomóżmy! Nie bądźmy obojętni.

Obserwuj ważne zbiórki