Dzieciństwo, które zniszczył śmiertelny wirus

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 665 osób
40 220,62 zł (100,01%)
Zbiórka na cel
terapia komórkami macierzystymi i intensywna rehabilitacja

Nikola Kowalik

Lublin, lubelskie

Opryszczkowe zapalenie mózgu

Rozpoczęcie: 5 Lutego 2017
Zakończenie: 6 Października 2017

Zobacz wszystkie zbiórki

Nikolka jest już po leczeniu przy użyciu komórek macierzystych!

Wiadomość od mamy dziewczynki:

Nikolcia wszystkie podania znosiła bardzo dobrze. Była wyjątkowo ożywiona, gdy wyjeżdżała z bloku operacyjnego. 
Pierwsze i drugie podanie było podaniami dożylnymi, natomiast trzy ostatnie podania były prosto do płynu rdzeniowego. Te ostatnie podania odbywały się na bloku operacyjnym w znieczuleniu ogólnym. Ostatnie podanie odbyło się 22.02.2018 r.

Nikola Kowalik

Są już efekty! Nadmierne napięcie mięśniowe troszkę spadło, poprawił się znacznie jej chwyt, bardziej skupia się na wykonywanym zadaniu, coraz częściej z jej ust można usłyszeć pojedyncze początki słów, np. kiedy się przytula mówi "koch.." co oznacza najważniejsze i najpiękniejsze słowa - kocham Cię. Kiedy je słyszę, łzy szczęścia napływają do oczu. To nie wszystko, Nikolcia posadzona przez kilka sekund potrafi sama siedzieć, coraz częściej sama próbuje usiąść. Nauczyła się przemieszczać na swój sposób, nauczyła się bezpiecznie schodzić z łóżka, pozycja ćwiczeń "na czworaka" kiedyś była nie do wykonania, teraz nie sprawia to żadnych problemów, Nikolcia coraz lepiej radzi sobie ze stałymi pokarmami, dużo lepiej gryzie, nauczyła się pić z kubeczka, a także zaczęła pić ze słomki, co przed przeszczepami było tylko marzeniem. Teraz te marzenia się spełniły i pojawiły się kolejne.

Terapia przyniosła pozytywne efekty, a my chcemy ich więcej! Tylko przeszczep komórek macierzystych to szansa dla Nikoli! Bardzo ważna rolę odgrywają tutaj systematyczne rehabilitacje. W tej chwili liczy się też czas. Im szybciej nastąpią kolejne podania komórek macierzystych tym większe powinny być efekty.

Bardzo, bardzo dziękujemy za pomoc!

Nikola Kowalik

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 665 osób
40 220,62 zł (100,01%)