Pomóż Norbertowi w walce o sprawność!

Norbert Głuchowski

Pomóż Norbertowi w walce o sprawność!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0093583
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Norbert Głuchowski, 31 lat
Jastrząb, mazowieckie
Stan po wypadku
Rozpoczęcie: 3 Listopada 2020
Zakończenie: 13 Maja 2024

Opis zbiórki

To był czwartek i zwyczajny powrót do domu… Ostatnia prosta droga, by móc wrócić i odpocząć w domowym zaciszu po całym dniu. Ale niestety, los chciał inaczej. Po godzinie 18:00, słychać alarm straży pożarnej i jadącej karetki… Wypadek. Samochód zahaczył o pobocze i uderzył nieszczęśliwie w drzewo...  W wypadku brały udział trzy osoby (rodzeństwo). Norbert trafił do szpitala w Radomiu, gdzie wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej zaintubowano i pozostawiono jego życie w ręce Boga.

Stwierdzono stłuczenie pnia mózgu – nie podlega operacji. Mijały kolejne tygodnie a stan młodego, bo 28-letniego chłopaka, wciąż jest bardzo ciężki.

Wypadek samochodowy. Śpiączka. I ciągła walka o powrót do zdrowia… Norbert jest silny i walczy. Po wybudzeniu ze śpiączki jego stan ulegał ciągłym zmianom.

Norbert nadal jest w bardzo ciężkim stanie, jednak widać w nim siłę walki. W ostatnim czasie przeszedł dwie operacje (ze względu na narastające obawy zapalenia otrzewnej i niedrożności pokarmowej), które spowodowały, że Norbert tracił siłę. Mimo to  się nie poddawał. Nie wchłaniał pokarmu i nie trawił go. Po kilku tygodniach stał się CUD - organizm Norberta przyjął jedzenie i zaczął nabierać mocy. Rana pooperacyjna, która początkowo nie goiła się prawidłowo, zaczęła powoli się regenerować.

Norbert otworzył oczy i próbuje się komunikować z osobami z otoczenia – niestety nie mówi i nie może wyrazić w pełni co czuje, ale my jako rodzina zdajemy sobie sprawę jak bardzo pragnie wrócić do nas. Czeka go długi czas powrotu do zdrowia - na pewno intensywna rehabilitacja w ośrodku rehabilitacyjnym w Iławie.

Niestety, polskie realia nie dają możliwości szybkiej rehabilitacji na NFZ, ponieważ miejsca są ograniczone i ciężko dostać się w krótkim czasie. Koszt rehabilitacji (turnusu) wynosi 8.5 tysiąca za 2 tygodnie. Miesięczny koszt pobytu to już 17 tysięcy. Dodatkowy koszt dla rodziny to leki i środki pielęgnacyjne.

Norbert ma zaplanowany termin pobytu od 8 listopada, kiedy wszystkie jego badania będą prawidłowe i stan zdrowia pozwoli na transport.

Jako rodzina zbieramy na rehabilitacje, która jest kluczowa w procesie powrotu do zdrowia. Bez tego nie będzie możliwa stabilizacja stanu Norberta.

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ile turnusów będzie konieczne, ale musimy być przygotowani na wszystko – by nie przerwać leczenia. Dodatkowo trzeba przygotować się do powrotu Norberta do domu, co wiąże się z zakupem potrzebnego sprzętu (specjalistycznego łóżka), wózka i wiele innych przedmiotów medycznych. Prosimy o pomoc i wsparcie!

---

Możesz pomóc, biorąc udział w LICYTACJACH

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0093583
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki