Wyposażanie placówki dziennego pobytu dla Osób z Autymem

Romana Olkiewicz

Potrzebujemy wyposażyć nowe miejsce do edukacji i terapii dla osób z autyzmem. 

Romana Olkiewicz

W lokalu przy ul. Swarożyca 6 w Szczecinie (tuż obok naszej siedziby przy ul. Montwiłła) tworzymy nowe miejsca do terapii, edukacji i rehabilitacji dzieci, młodzieży i dorosłych osób z autyzmem. Lokal (ok. 100m2), będący 3 pokojowym mieszkaniem jest w trakcie kapitalnego remontu i dostosowania go do potrzeb naszych podopiecznych.

Romana Olkiewicz

Remont trwa od października 2018 i jego ukończenie jest zaplanowane na koniec marca 2019r. 

Nasze fudusze w znacznej części zostały przeznaczone na remont. Obecnie brakuje nam pieniędzy na całe wyposażenie ośrodka, co jest niezbędne by uruchmić go od 1 września 2019. Jeżli nie uda nam się otworzyć placówki w tym terminie to spadną na nas nie małe problemy, a osoby z autyzmem pozostaną bez koniecznego wsparcia i pomocy. 

Widzimy ogromną potrzebę objęcia wsparciem nowych dzieci z diagnozą autyzmu. Nasz nowy lokal o niewielkiej powierzchni wymusza na nas maksymalne wykorzystanie jeji przez wykonanie mebli na wymiar (szaf, regałów, mebli kuchennych i łazienkowych). Dodatkowo specyfika pracy z osobami z autyzmem wymaga dostosowania nie tylko przestrzeni, ale i zastosowania dedykowanych pomocy i materiałów dydaktycznych, w tym także i sprzętu na salę gimnastyczną oraz do pracowni technicznej. Wszystko po to, aby wspierać rozwój w sposób maksymalnie efektywny, dać szansę na jak największe przygotowanie do samodzielności i możliwość wychodzenia z zaburzeń wynikających z autyzmu. 

Takie warunki do edukacji i terapii chcemy zapewnić osobom z autyzmem. 

Romana Olkiewicz

Sala terapeutyczna

Romana Olkiewicz

Pracownia techniczna

Romana Olkiewicz

Pracownia techiczna 

Romana Olkiewicz

Sala gimnastyczna

Romana Olkiewicz

Kuchnia

Kochani, bardzo liczymy na Was i na Wasze wielkie i wrażliwe serca! 

Dzięki wsparciu ludzi o dobrym sercu pokonaliśmy wiele trudów, żeby dojść do etapu na którym  teraz jesteśmy z naszym remontem. NIE PODDAJEMY SIĘ! PAMIĘTAJCIE O NAS! 

Więcej o remoncie, o nas i co robimy i jak nam można pomóc na www.kta.szczecin.pl

Romana Olkiewicz

Darowizny trafiają bezpośrednio do
0%
0 zł Wsparło 0 osób CEL: 80 000 ZŁ