Dla Ciebie chodzenie jest czymś oczywistym, dla Kasi to wciąż marzenie!

Katarzyna Nowak

Dla Ciebie chodzenie jest czymś oczywistym, dla Kasi to wciąż marzenie!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0302992
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

NF Walker - dynamiczny pionizator

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Katarzyna Nowak, 5 lat
Nowe Rybie, małopolskie
Choroby neurologiczne, Mózgowe Porażenie Dziecięce
Rozpoczęcie: 11 Lipca 2023
Zakończenie: 12 Stycznia 2024

Opis zbiórki

Kasia – nasze 960 gramów cudu. Przyszła na świat o wiele za wcześnie, w 25 tygodniu ciąży. Wtedy wygrała najważniejszą walkę o życie. Teraz walczy o sprawność i samodzielność. Skrajne wcześniactwo odbiło już piętno na zawsze. Kasia każdego dnia mierzy się z mózgowym porażeniem dziecięcym. W skrócie jej mózg każe mięśniom napinać się zbyt często i zbyt mocno. 

Choć dziś nasza córeczka ma już 5 lat, nadal nie chodzi samodzielnie. Intelektualnie rozwija się świetnie. Potrafi już czytać! Do 3 roku życia była dzieckiem leżącym. Obecnie przemieszcza się na czworaka.

Codzienność Kasi to intensywna, wielopłaszczyznowa rehabilitacja wsparta turnusami i niezbędnym sprzętem. I właśnie na taki sprzęt chcemy zebrać środki. N-F Walker to dynamiczny pionizator, który umożliwiałby Kasi samodzielne chodzenie. To jej największe marzenie! 

Katarzyna Nowak

Sprzęt zapewnia pozycję pionową podczas poruszania się, a także wpływa na naukę i utrzymanie prawidłowego wzorca chodu. Urządzenie umożliwia samodzielne poruszanie się po domu i w jego obrębie, co znacznie poprawia poziom integracji z otoczeniem.

Dodatkowo taki pionizator wpływa pozytywnie na wszystkie aspekty związane z przemieszczaniem się – poprawia pracę układów: krążenia, oddechowego, trawiennego, a także wpływa pozytywnie na gęstość mineralną kości i pracę mięśni. Stymuluje także sensorycznie, co wpływa na poprawę równowagi i stabilizacji.

Niestety zakup pionizatora wiąże się z wydatkiem rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych! To dla nas zdecydowanie za dużo, by móc pokryć go z własnych środków.

Aktualnie Kasia testuje ten sprzęt. I jest to niesamowicie poruszające przeżycie dla Kasi i jej najbliższych. Jej rozpromieniona twarz i szczęście wynagradza wszelkie trudności, które musieliśmy do tej pory pokonać!

Po raz pierwszy Kasia mogła na własnych nogach podejść do mnie – do swojej mamy! Byłoby cudownie, gdyby mogła robić to każdego dnia.

Prosimy o pomoc!

Rodzice Kasi

Katarzyna Nowak
➡️ Facebook - Waleczna Kasia
➡️ Licytacje

🎥 Zobacz na własne oczy pierwsze kroki Kasi ⬇️

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0302992
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki