Niwki - Pomóż spełnić marzenia rodziny o nowym, bezpiecznym domu!

Fundacja "Fabryki Marzeń"
organizator skarbonki

W grożącym zawaleniem się ścian i dachu, drewnianym domu bez podmurówki, łatanym płytą pilśniową, mieszka siedmioosobowa, wielopokoleniowa rodzina. Babcia, mama, tata oraz czwórka dzieci. Najstarszy chłopiec – Andrzej (13 lat) chce być piłkarzem, najmłodszy Daniel (5 lat) artystą-malarzem, 10 - letnia Ewelina fryzjerką, a 7-letnia Beata chce robić to, co mama, czyli wykonywać rzeźby i elementy dekoracyjne do mieszkań. Wszystkie dzieci łączy jedno marzenie… nowy, bezpieczny dom.

Rodzina Ewy i Adama Chmielewskich mieszka w Niwkach koło Tarnowa. To kochający się i dający sobie wzajemne wsparcie ludzie, którym życie utrudnia tragiczna sytuacja mieszkaniowa.

Dom, w którym obecnie mieszka rodzina jest w fatalnym stanie. Toaleta znajduje się na zewnątrz, woda doprowadzana jest ze studni wężem ogrodowym, a zimą trzeba wyłączać pompę, żeby woda nie zamarzła…

Obecny dom nie nadaje się nawet do remontu… Pani Ewa i Pan Adam sami jesienią ubiegłego roku wyburzyli starą oborę. To na jej miejscu chcemy by powstał nowy dom dla całej rodziny. Geodeta wyznaczył już teren pod budowę. To bardzo ważny krok na tej niełatwej i wyboistej drodze ku lepszej przyszłości. Po dopełnieniu wszystkich formalności rozpoczną się dalsze prace.

Co ważne, znaleźli się chętni do pomocy. Sąsiedzi, którym ta rodzina kiedyś pomogła w trudnej sytuacji zainteresowali miejscowego lekarza z Olesna, Macieja Kaczówkę. Lekarz przejął się losem Państwa Chmielewskich i postanowił im pomóc. Odnalazł naszą Fundację. Od kilku miesięcy nie ustaje w poszukiwaniu kolejnych partnerów, którzy otworzą serca dla tej rodziny. Doktor znalazł już lokalnego przedsiębiorcę, zainteresował architektów, zapewnił piec c.o., znalazł firmę, która wykopie fundamenty.

Gdy opowiada o tej rodzinie pacjentom wszyscy zgodnie potwierdzają, że to właśnie oni jak nikt inny zasługują na pomoc…


Rodzina potrzebuje naszego i Waszego wsparcia!

Dołącz do zbiórki dla tej potrzebującej rodziny!

Wsparli

100 zł

Tojtnienieta Do

powodzonka
100 zł

napalony Staś

razem po wiecej
50 zł

SRT-Group

10 zł

Wpłata anonimowa

200 zł

AAAM

380 zł

Dobre serce

razem damy rade

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do
2%
2 080 zł Wsparły 34 osoby CEL: 85 000 ZŁ