Na ratunek Lence! Pomóż spełnić marzenie o sprawności

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
11 dni do końca
Wsparło 2 435 osób
98 628 zł (77,25%)
Brakuje jeszcze 29 032 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
II etap operacji w Paley European Institute

Lena Woźniak, 2 latka

Pruszków, mazowieckie

niedorozwój kości udowej, koślawość kości stawu skokowego i stopy, skrócenie kości uda i kości podudzia

Rozpoczęcie: 6 Lutego 2020
Zakończenie: 30 Września 2020

Poprzednie zbiórki

365 322,24 zł (104,74%)
operacja nóżki w Paley European Institute, przywrócenie sprawności

10 157

28.02.2019 - 30.07.2019

operacja nóżki w Paley European Institute, przywrócenie sprawności

10 157

365 322,24 zł

28.02.2019 - 30.07.2019

Cierpienie, ból i strach to nic przy tym, kiedy można obserwować jak dziecko, któremu nikt nie dawał szans, staje na własnych nogach… Teraz stajemy przed kolejnym poważnym wyzwaniem, bo stan Lenki budzi obawy specjalistów. Potrzebujemy Waszego wsparcia, bo nóżka Lenki wymaga kolejnej operacji. 

Nigdy nie zapomnę tego widoku. Lenka przygotowana do wyprawy na salę operacyjną. Stres, pełne napięcia oczekiwanie, niepewność. Wiedzieliśmy, że oddajemy ją pod opiekę najlepszych specjalistów, ale w przypadku takich sytuacji zawsze pozostaje ryzyko. Oczekiwanie dłużyło się w nieskończoność… Dopiero kiedy lekarz przekazał nam informację, że plan został zrealizowany, odetchnęliśmy z ulgą. 

Lena Woźniak

Nie minęło wiele czasu, a nas czekała dalsza droga, która miała być ostatnim etapem w kroczeniu do sprawności. Rehabilitacja trwa już kilka miesięcy. Ćwiczenia angażują wszystkie mięśnie Lenki, mają przygotować nóżki do samodzielnego poruszania. Bywa bolesna, nużąca, wymagająca. Czasem powoduje u córeczki łzy, ale walka trwa nieprzerwanie… 

Oczekiwanie trwało bardzo długo, pierwszy krok Lenki przez jakiś czas wydawał się tylko odległym marzeniem. Aż w końcu, choć nic na to nie wskazywało, złapała rodzeństwo za rękę i ruszyła przed siebie. Ten widok zapamiętam na zawsze… Nikt nigdy nie zrozumie tych emocji, mieszanki radości, obawy i ogromnej ekscytacji. Widziałam jej zaangażowanie podczas rehabilitacji, ale nie spodziewałam się, że to nastąpi tak szybko. To był dzień Wszystkich Świętych, czas zadumy, wyciszenia, a ja miałam ochotę krzyczeć, cieszyć się i skakać z radości. Niektórzy powiedzieliby, że nie wypada, ale w takich momentach, kiedy wzruszenie chwyta za gardło, coś takiego jak “nie wypada” zwyczajnie nie istnieje. 

Pierwsze kroki to ogromne szczęście, ale też wielka obawa. Bo nóżki Lenki podczas operacji zostały naprawione tylko częściowo. Jedna wciąż jest krótsza, a sprawność córeczki wciąż stoi pod znakiem zapytania. Musimy zdecydować się na drugą operację, tym razem wydłużenia nogi. To jedyna szansa na zabezpieczenie przyszłości Lenki. 

Lena Woźniak

Jeśli operacja nie odbędzie się w najbliższym czasie, dysproporcja będzie się pogłębiać, a Lenka nie będzie mogła już korzystać z podwyższanych bucików, które obecnie umożliwiają jej swobodne poruszanie. Lenka ich nie lubi, woli biegać boso, ale to z kolei może prowadzić do poważnych wad kręgosłupa i bioder - ich obciążanie każdego dnia może doprowadzić do tego, że mimo operacji Lenka wciąż będzie miała olbrzymie problemy z poruszaniem. Po przebyciu takiej drogi, rezygnacja z drugiej operacji, byłaby dla nas jak policzek… Bo to nie jest etap, na którym możemy zrezygnować. 

Walkę o Lenkę, o jej sprawność prowadzimy od dawna… Dzięki Wam mogłam oglądać pierwszy krok mojej córeczki, dzięki tej pomocy nasza codzienność wygląda zupełnie inaczej, a córka może obserwować świat z zupełnie innej perspektywy. By dopełnić dzieła i zawalczyć o pełnię sprawności, musimy znów skorzystać z pomocy specjalistów z Paley European Institute. Koszt operacji to ponad 200 tysięcy złotych! Kwota, której bardzo potrzebujemy, suma która zapewni Lence sprawność, a nam spokój, bo leczenie będziemy mogli uznać za zakończone. Bardzo potrzebujemy Waszej pomocy! 

Lenka ma jedną szansę na to, żeby przyszłość nie oznaczała dla niej ciągłych problemów z poruszaniem. Za kilka lat choroba Lenki może być dla całej rodziny tylko wspomnieniem. Za kilka lat mamy szansę na całkiem inną rzeczywistość, z daleka od szpitali, rehabilitacji i bólu. Jesteś naszą szansą na spełnienie najważniejszej życiowej misji. Dołącz do naszej armii!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
11 dni do końca
Wsparło 2 435 osób
98 628 zł (77,25%)
Brakuje jeszcze 29 032 zł
Wesprzyj Wesprzyj