Stop amputacji - nie pozwólmy, by Wojtuś stracił nóżkę!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 15 459 osób
830 637 zł (100%)
Zbiórka na cel
operacje rekonstrukcji i wydłużenia nóżki w Paley Institute w USA

Wojtek Jackiewicz, 3 latka

Międzyrzecz, lubuskie

Tibial Hemimelia (Typ 5a )- wrodzony brak kości piszczelowej

Rozpoczęcie: 1 Sierpnia 2018
Zakończenie: 14 Kwietnia 2020

Udało się! Jesteście wielcy!

Ciężko opisać wdzięczność, jaką czujemy, wiedząc, jak wiele osób okazało niebywałe serce dla naszego malucha. Wojtek robi ciągłe postępy, z dnia na dzień jest coraz lepiej, jesteśmy bliżej pełnego wyzdrowienia! Mimo ciężkich chwil bólu, skurczy i innych niedogodności, związanych z dochodzeniem do zdrowia, synek jest pogodny i pełen radości z możliwości, jakie otrzymał.

Wojtek Jackiewicz

Jesteśmy w USA, w klinice dr Paleya, do której wyjechaliśmy dzięki Waszej pomocy. Dzięki zebranych środkom jesteśmy już po 3 operacjach. Bezpośrednio przed pierwszą operacją okazało się, że wada jest nieco inna niż wcześniej zakładano. Pozwoliło to na mniejszą ingerencję w staw kolanowy, lecz zmieniło trochę plan zabiegów. Najcięższy i najbardziej bolesny etap w fixatorze (to te 3 koła i 14 gwoździ wbite w nóżkę) jest już na szczęście za nami.

Dzisiaj noga i stopa są proste. Wojtusia czeka jeszcze około 6 miesięcy chodzenia w ortezie w celu ustabilizowania pozycji i wzmocnienia mięśni. Noga jednak jest nieco krótsza niż to planowano pierwotnie. W najbliższych latach przeprowadzimy jeszcze wyrównanie długość już prostej i sprawnej nogi. Całość uda się sfinansować z zebranych środków.

Szczególne podziękowania i jednocześnie wyrazy współczucia chcieliśmy przekazać rodzinie Lilianki Hepner, którzy zebrane na jej leczenie środki przekazali na uzdrowienie Wojtusia. Dzięki ich gestowi dobrej woli możemy zamknąć zbiórkę na 100%.

Wojtek Jackiewicz

Pojawiające się w naszych oczach łzy nie pozwalają lepiej ująć naszej wdzięczności.

Izabela i Krystian Jackiewicz - rodzice Wojtusia

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 15 459 osób
830 637 zł (100%)