Niespodzianka Mikołaja

lilia14
organizator skarbonki

Na jednej z wizyt rodzice Mikołaja dowiedzieli się, że coś jest nie tak z nóżką ich synka. Niepoprawni optymiści, jeszcze wtedy wierzyli, że na kolejnej wizycie okaże się, że był to tylko fałszywy alarm. Może Mikołaj źle się ułożył podczas badania, skoro lekarz twierdzi, że to nic poważnego. Dlaczego mieliby myśleć inaczej.

 
Niestety. Gdy udali się na konsultację do CDZ przerażone oczy Pani doktor i napływające do jej oczu łzy – nie potrzebowały zbyt wielu słów wyjaśnień. Jest źle, bardzo źle. Było już pewne. Kolejne wizyty i kolejni lekarze, którzy bez większego entuzjazmu przekonywali nas, że nie warto sprawiać przykrości dziecku na przyszłość, że są jeszcze bardzo młodzi, że na pewno zdecydują się na kolejne dziecko… W duszy grał ogromny sprzeciw. Nie potrafili pogodzić się ze słowami lekarzy.

Mikołaj urodził się z niezwykle rzadką wadą nóżki fibular hemimelia. Oznacza to, że w jego prawej nóżce brakuje kości strzałkowej, kość piszczelowa jest zdecydowanie krótsza i wygięta, a stópka zdeformowana pozbawiona jednego paluszka. Druga stopa jest końsko- szpotawa.

Szansa na normalną nóżkę jest – jednak kwota, która ma uratować przyszłość Mikołaja jest niewyobrażalna. Pierwszy kosztorys jaki otrzymali od dr Paley'a, na podstawie zdjęć był szacowany na 130 000 $, jednak podczas konsultacji Pan doktor ocenił, iż wada jest na tyle skomplikowana, że kwota, która i tak była dla nich olbrzymia, musiała wzrosnąć do 200 000 $. Planowana operacja powinna się odbyć pomiędzy 18-24 miesiącem życia Mikołaja.

Wsparli

200 zł

Sebastian Dubaj

10 zł

jolantah

X zł

hubert-zlobecki

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
146%
220 zł Wsparły 3 osoby CEL: 150 ZŁ