Straciłam synka❗️ Teraz straszny nowotwór zabija moje drugie dziecko❗️POMÓŻCIE!

Nurali Yekshembeyev
Pilne!

Straciłam synka❗️ Teraz straszny nowotwór zabija moje drugie dziecko❗️POMÓŻCIE!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0293159
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie onkologiczne w Hiszpanii

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Nurali Yekshembeyev, 6 lat
Aktau
Rdzeniak zarodkowy (medulloblastoma)
Rozpoczęcie: 11 Lipca 2023
Zakończenie: 2 Lutego 2024

Opis zbiórki

Pod koniec zeszłego roku straciłam moje młodsze dziecko! Teraz nowotwór przyszedł po mojego jedynego synka! Nazywam się Ulday, jestem mamą 6-letniego Nurali. Mój synek umiera na moich oczach, a ja nie mogę nic zrobić! Bez waszej pomocy, po mojego synka przyjdzie śmierć. Jestem załamana, bo życie mojego synka zależy od pieniędzy. 

Nurali Yekshembeyev

Kilka miesięcy temu mój synek był zdrowy, tak, jak wasze dzieci. Patrzyłam na to jak wspaniale się rozwija, a serce moje przepełniało szczęście. Choroba przyszła nagle, podstępnie, zakradła się do naszego życia, wywracając je do góry nogami. 

26 stycznia  Nurali obudził się w nocy i zaczął się skarżyć, że u niego strasznie boli głowa, ma zawroty i mdłości. I od razu zaczął wymiotować, nie przestawiając nawet na chwilę. Nad ranem wezwałam pogotowie. Dostał zastrzyk i kazano mi obserwować go do wieczora. Jego stan się pogorszył, pojechaliśmy do szpitala dziecięcego. Najpierw wysłali nas na oddział infekcyjny, ale po 1 dniu nagle dostał zeza i zaczął dziwnie chodzić — wtedy zabrali nas z powrotem do dziecięcego szpitala obwodowego i zrobili tomografię komputerową, która wykryła guz w móżdżku. 

Nurali Yekshembeyev

29 stycznia w trybie pilnym wylecieliśmy do Turcji. 31 stycznia Nurali został już zoperowany. Po operacji stał się dramat – przestał ruszać się, rozmawiać i widzieć. Wybraliśmy inną klinikę w Turcji i zaczęliśmy kurs radioterapii pod narkozą. Pod koniec maja zakończyliśmy radioterapię, i mieliśmy miesiąc przerwy, żeby odpocząć i pozbierać się. Nurali zaczął się ruszać, a nawet samodzielnie jeść i trochę rozmawiać. Wzrok też wracał. Lekarze przygotowali mu silne okulary, ale przynajmniej widział.

Ostatecznie zmieniliśmy klinikę na SJD w Barcelonie. Tam nasza diagnoza została doprecyzowana, oraz wykryto obrzęk mózgu i wykonano pilną operację. Po operacji zaczęła się chemioterapia. Od momentu postawienia diagnozy idziemy przez piekło!  

Nurali Yekshembeyev

Na dzisiaj jesteśmy już po 2 kursach chemioterapii. Przed nami jeszcze 6. Do tej pory Nurali przeszedł dwie operacje (operację usunięcia guza i operację endoneuroskopową) oraz ponad 30 znieczuleń!

Obecnie przechodzi leczenie (chemioterapię) w Szpitalu Dziecięcym SJD w Barcelonie (patrz załączony szczegółowy raport z leczenia szpitalnego).
Koszt leczenia to 129 405 €. Ale niestety kwota jest bardzo duża i nie do zniesienia. Ponadto lekarze ostrzegali nas, że w trakcie leczenia mogą pojawić się dodatkowe wydatki.

Dlatego zwracam się o pomoc do Was. Wiemy, że wielu dzieciom udało się zgromadzić potrzebne środki na Siepomaga. Niestety pod koniec zeszłego roku straciliśmy najmłodszego syna, młodszego brata Nurali. Nurali jest moim jedynym dzieckiem i sensem mojego życia.

Z Waszą pomocą mój syn może otrzymać leczenie, którego desperacko potrzebuje i ruszyć naprzód ku zdrowszej przyszłości.

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0293159
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki