Guz w głowie Martynki może zabić ją w każdej chwili! Potrzebna pilna operacja!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 17 262 osoby
270 775,02 zł (101,9%)
Zbiórka na cel
operacja - wycięcie guza mózgu w klinice w Tubingen

Martyna Siemińska, 9 lat

Borowa Góra, mazowieckie

Guz mózgu - gwiaździak

Rozpoczęcie: 20 Sierpnia 2018
Zakończenie: 10 Września 2018

Zobacz wszystkie zbiórki

Martynka jest już po operacji!

Wiadomość od mamy Martynki:

Dzięki Waszej pomocy pojechaliśmy na operację do Tubingen! Przed operacją wiele godzin trwały testy, wywiad, badania i rozmowy z lekarzami. Martynki guz został określony jako niezwykle agresywny, a próbka pojechała do badań do Heidelbergu.

26 sierpnia o godz. 8.00 profesor Schuhmann przeprowadził operację usunięcia guza Martynki. Trwała 13 godzin, które dłużyły się w nieskończoność... Po operacji prof. Schuhmman był bardzo zadowolony - udało się usunąć aż 90% masy guza! Dopiero przed północą mogłam zajrzeć do córeczki na OIOM. Martynka była już wybudzona, samodzielnie oddychała i przełykała - to było najważniejsze. Kiedy mnie usłyszała uspokoiła się, co było widać po tętnie. Na chwilkę otworzyła oczka i pokiwała głową, że widzi mamę. Na pytanie, czy coś boli, pokiwała głową, że nie i odpowiadała... po angielsku!

Niestety, kilka dni po operacji na mózgu wystąpiły komplikacje. Podwzgórze nie podjęło współpracy, poziom sodu w organizmie zbliżał się do krytycznego poziomu zagrażającego życiu. 29 sierpnia Martynka przeszła kolejną, tym razem jedenastogodzinną operację. Na szczęście i tym razem wszystko się udało. 

Martyna Siemińska

Po kilku dniach stan Martynki znów się pogorszył - od tego czasu było raz lepiej, raz gorzej. 6 października lekarze podjęli decyzję o wymianie zastawki w główce. Wszystko przebiegło zgodnie z planem i córeczka czuje się o wiele lepiej! Jest z nią kontakt, uśmiecha się, sama rysuje, na horyzoncie pojawiła się już szansa powrotu do domu!

Martyna Siemińska


Jeszcze raz dziękujemy z całego serca za tę wielką i szybką akcję i szansę dla Martynki!

PS: Tutejsi lekarze nie mogą się nadziwić i dopytują JAK uzbieraliśmy TAK DUŻĄ kwotę w TAK KRÓTKIM czasie. Mówimy o siepomaga i wielkich sercach tysięsy ludzi...

Dziękujemy raz jeszcze i pozdrawiamy serdecznie

Martynka z Mamą

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 17 262 osoby
270 775,02 zł (101,9%)