Fundacja Oczami Brata

1 Stały Pomagacz
Kinga Gräser
40 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż Skarbonkę

Reprezentant Paweł Bilski

E-mail biuro@oczamibrata.pl

Telefon 533527368

Lokalizacja Częstochowa, śląskie

Fundacja Oczami Brata, od 2014 roku realizuje program dochodzenia do samodzielności osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz zaburzeniami psychicznymi. W myśl tej idei otworzyliśmy do tej pory m.in. Specjalistyczno-Opiekuńczą Placówkę Wsparcia Dziennego, Klubokawiarnię Alternatywa 21, siedem pracowni aktywizacji społeczno-zawodowej oraz trzy mieszkania wspomagano-treningowe, ponadto Teatr Oczami Brata, gdzie niepełnosprawni aktorzy mogą realizować swoje pasje i zamiłowanie do kultury i sztuki.

Obecnie fundacja przystępuje do swojej największej inwestycji. Pragniemy, przy współpracy z wieloma aktorami i darczyńcami, zbudować Dom Oczami Brata, tj. kompleksowy dom wsparcia dla 16 osób z niepełnosprawnością w Częstochowie, których stan zdrowia, sytuacja materialna, stopnień niepełnosprawności nie pozwalają na samodzielne funkcjonowanie w codziennym życiu. 

Kompleksowy charakter miejsca w zamierzeniu ma sprzyjać całkowitej aktywizacji osób z niepełnosprawnością. W domu planuje się również usytuowanie przestrzeni, która służyć będzie integracji społeczności lokalnej, stanowiąc centrum wydarzeń artystycznych i społecznych. Pragniemy przez to wpływać na otwarcie się na drugiego człowieka, spojrzenie na chorych i niepełnosprawnych ich oczami, zrozumienie ich i tolerowanie każdej odmienności.

W ramach naszych działań staramy się współpracować z najlepszymi z najlepszych!

Dlatego działają razem z nami liderzy branż: Firma Wkręt Met-Klimas, PRESS GLASS, ALFA, ADAL, YAVAL, CEMEX..., którzy już zadeklarowali wsparcie materiałowe w powstaniu Domu!

Osoby, które nas wspomogą planujemy zgłosić do ogólnopolskiego konkursu „Dobroczyńca roku” organizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce.

Posiadamy już działkę na której wybudujemy dom, wsparcie architektoniczne (TOPOS), częściowe wyposażenie Domu.

Czego jeszcze brakuje?
Niezbędne jest dla nas wsparcie finansowe do pokrycia opłat związanych z pracami fizycznymi budowy domu. 

Wciąż szukamy kolejnych przedsiębiorców, którzy przekażą nam materiały budowlane, wyposażenie, itp. 

Dołącz do wyjątkowego grona i razem z nami zbuduj Dom Oczami Brata!

Wsparli

40 zł

Kinga Gräser

10 zł

Anonimowy Pomagacz

100 zł

Anonimowy Pomagacz

100 zł

Wojtek

50 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Mariusz fitfuture.pl

Pokaż więcej

1 Stały Pomagacz
Kinga Gräser
40 zł miesięcznie