Fundacja Oczami Brata

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Częstochowa, śląskie

Szanowni Państwo,

jako Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Oczami Brata, pragnę w tym liście zabrać Państwa w krótką opowieść o naszej organizacji. 25 lutego 2013 roku zmarł mój brat Karol, który miał Zespół Downa. Na początku myślałem, że jego śmierć zamyka pewien rozdział w historii naszej rodziny, później natomiast odnalazłem z mamą koszulkę, w której Karol zmarł. Było na niej napisane: „miłość zostaje tutaj”. I tą miłością do drugiego człowieka, chciałbym Państwa zarazić!

Karola nie ma z nami od 10. lat, jednak przez ten czas, z cudownym zespołem moich współpracowników, wielu, pracowników, wolontariuszy, darczyńców, partnerów, przyjaciół otworzyliśmy: placówkę wsparcia dziennego, klubokawiarnię i kawiarnię „Alternatywa 21”, ośrodki dla społeczności lokalnej, niezliczone już mieszkania wspomagane i treningowe, Warsztat Terapii Zajęciowej, Warsztat Terapii Artystycznej, Centrum Aktywności dla osób z niepełnosprawnością, sale doświadczania świata, gabinet rehabilitacji, opiekę wytchnieniową, asystenturę społeczną, Teatr Oczami Brata i Teatr Nowy w Częstochowie - przeprowadziliśmy tysiące godzin szkoleń, warsztatów, spotkań… 

Do tej pory pomogliśmy setkom osób, i ich rodzinom. Zbudowaliśmy społeczność, ale i Dom Oczami Brata.

W momencie śmierci mojego brata, obiecałem mu, że zbuduję Dom. Chciałem, aby mój brat mógł tam zamieszkać. I drodzy Państwo, pomimo pandemii koronawirusa, wojny w Ukrainie i inflacji - daliśmy radę. Zbudowaliśmy Dom, w dzielnicy Błeszno w Częstochowie o powierzchni blisko 1 tys. m2. A metry te wypełnia niesamowita miłość do drugiego człowieka. Dom to przestrzeń 2 mieszkań dla łącznie 16 osób z niepełnosprawnością, warsztat terapii zajęciowej, siedziba Teatru Oczami Brata i Teatru Nowego w Częstochowie, biuro fundacji i Centrum Aktywności Lokalnej.  To nie tylko dach nad głową, ale również przestrzeń do rozwoju dla wielu, nie tylko młodych osób.

Wysoko stawiamy sobie poprzeczkę, dlatego już dziś myślimy o planach budowy kolejnego domu (potrzeby osób z niepełnosprawnością, naszej społeczności są nadal spore). Jednak bardzo ważne dla mnie jest to, aby Dom mógł samodzielnie funkcjonować.

Zachęcam Państwa do dołączenia do wyjątkowego grona darczyńców Domu Oczami Brata. Wierzę, że odnajdujecie się Państwo w misji naszej organizacji.

Proszę o wsparcie naszej inicjatywy rozprzestrzeniania miłości do drugiego człowieka.

Nawet wydawałaby się najmniejsze pomoc, stanowi dla nas moc, w codziennym wspieraniu działalności fundacji.

Jakiej pomocy potrzebujemy?

1. Pomóż nam oszczędzać:

Przekazując produkty i usługi lub dzieląc się swoją wiedzą, pomożesz nam przeznaczyć więcej pieniędzy na pomaganie. Wachlarz potrzebnych nam produktów i usług jest bardzo szeroki, dlatego z radością przyjmiemy każdą pomoc.

Ważne są dla nas stałe dostawy artykułów higienicznych, chemii do sprzątania, artykułów i sprzętu biurowego.

2. Ogrzej nas

Nasz Dom ma 1 tys. m2. To nie lada gratka, aby go ogrzać. Na co dzień ogrzewamy go prawdziwą miłością, jednak rachunki za prąd, ogrzewanie i przeglądy techniczne (np. windy) wymagają stałych opłat.

3. Zostać partnerów naszych projektów!

Nasza fundacja organizuje m.in. ogólnopolski Festiwal Kultury Alternatywnej eFKA, podczas którego wystąpią artyści
z całej Polski. Na kilku scenach, wzdłuż ul. Mielczarskiego w Częstochowie, odbywają się spektakle, koncerty, plenery malarskie, wystawy, spotkania performatywne itd. Możesz dołączyć do grona partnerów naszych działań, np. w ramach barteru, promocji czy zostając ich darczyńcą finansowym.

4. Podziel się zyskiem

Możesz systematycznie wspierać nas finansowo, by umożliwić nam niesienie długofalowej pomocy. Stałe wsparcie finansowe pozwala nam lepiej zaplanować budżet i tym samym efektywniej wspierać naszych mieszkańców. Zapewniamy, że nawet najmniejsza pomoc ma ogromne znaczenie. Każda wpłata, darowizna, sponsoring ma siłę marzeń o lepszej przyszłości!   

5. Twoje 1,5% ma siłę marzeń o prawdziwym Domu!

Przekazując 1,5% podatku możemy wspierać wszystkie działania naszej organizacji. To takie proste, a daje nam szasnę na podtrzymywanie miłości w Domu Oczami Brata. Warto zapisać nasz KRS: 0000494434.

A może Ty masz jakiś pomysł? Jesteśmy otwarci na wszelkie rozmowy i wsparcie!

Prosimy razem twórzmy Dom Oczami Brata!

Nr rachunku PKO BANK POLSKI 03 1020 1664 0000 3802 0466 4449

Z wyrazami najgłębszego szacunku,

Paweł Bilski

Fundator i Prezes Zarządu
Fundacji Oczami Brata

Wpłaty

Ładuję...