Fundacja Oczami Brata

1 Stały Pomagacz
Anna Pöpke
X zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Częstochowa, śląskie

Do zakończenia inwestycji budowy Domu Oczami Brata brakuje jeszcze 2 500 000 zł 

Fundacja Oczami Brata powstała w Częstochowie w 2014 r. Misją fundacji jest patrzenie na świat oczami osób z niepełnosprawnościami. Oczami Brata z sukcesami realizuje autorski program dochodzenia do samodzielności osób z niepełnosprawnością, m.in. poprzez prowadzenie ośrodków wsparcia dla dorosłych osób z niepełnosprawnością, mieszkań wspomagano-treningowych, asystentury społecznej, klubokawiarni i kawiarni zatrudniających osoby z niepełnosprawnością oraz licznych działań animacyjnych, kulturalnych i wolontariatu.  Za swoją działalność uhonorowano ją licznymi nagrodami i wyróżnieniami.

Największym przedsięwzięciem Fundacji jest budowa Domu Oczami Brata. Dom jest podzielony na dwie części - rehabilitacyjną, pełniącą także funkcje centrum społeczności lokalnej, oraz mieszkalną, która stanie się domem dla 16 osób z niepełnosprawnością intelektualną, które nie mogą pozostać pod opieką rodziców i opiekunów ze względu na ich wiek i schorzenia. Budowa trwa od maja 2020 r.

Budowie zaufali już: Firma Wkręt Met-Klimas, PRESS GLASS, Wienerbereger, którzy przekazują wsparcie materiałowe w powstaniu Domu!

Osoby, które wspomogą budowę, zostaną zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu „Dobroczyńca roku” organizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce.

Obecnie inwestycja wygląda imponująco: 

Jaki jest stan budowy?
Część rehabilitacyjna Domu Oczami Brata na początku 2022 r. jest w stanie surowym zamkniętym. W związku z tym możemy rozpocząć prace instalacyjne. Wiosną pragniemy zamknąć część mieszkalną. 

Budynek mieszkalny oczekuje na elewację. Wśród materiałów budowlanych, jakich najbardziej potrzeba do kontynacji budowy należy wymienić: wełną mineralną, styropian, płyty g-k. 

Czego jeszcze brakuje?
Niezbędne jest dla nas wsparcie finansowe do pokrycia opłat związanych z pracami fizycznymi budowy domu. 

Wciąż szukamy kolejnych przedsiębiorców, którzy przekażą nam materiały budowlane, wyposażenie, itp. 

Dlaczego ten Dom jest dla nas tak ważny?
25 lutego 2013 roku zmarł w wieku 30 lat Karol Bilski, brat Pawła - prezesa fundacji. Karol miał Zespół Downa. Ze względu na to, że Paweł ma obecnie 25 lat, od dziecka, za sprawą swoich kochających rodziców obserwował, w jaki sposób nieść pomoc osobom z niepełnosprawnościami. Po śmieci brata Paweł postanowił razem z Przyjaciółmi założyć fundację, która na co dzień, będzie organizowała wsparcie dla osób niepełnosprawnych. W 2014 roku została założona organizacja, która obecnie jest jedną z najprężniej rozwijających się fundacji w Polsce, prowadzona przez 25’latka.
Miłość do brata opisuje m.in. misja fundacji „Oczami Brata”. Fundacja zauważa potrzeby osób z niepełnosprawnością i skutecznie stara się je rozwiązywać i realizować działania, które wprost zaobserwowane są patrzeniem na świat oczami osób z niepełnosprawnością. Dlatego, wszystkie projekty skutecznie wpisują się w potrzeby środowiska.

Dołącz do wyjątkowego grona i zbuduj Dom Oczami Brata!

Wpłaty

Ładuję...

1 Stały Pomagacz
Anna Pöpke
X zł miesięcznie