Fundacja Oczami Brata

2 Stałych Pomagaczy
Agata Bieniek
10 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż Skarbonkę

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Częstochowa, śląskie

Prowadzimy fundację od 16 stycznia 2014 roku w Częstochowie, posiada status organizacji pożytku publicznego. Otworzyliśmy m.in. Specjalistyczno-Opiekuńczą Placówkę Wsparcia Dziennego, Klubokawiarnię „Alternatywa 21”, siedem pracowni aktywizacji społeczno-zawodowej, ośrodek wsparcia dla dorosłych osób z niepełnosprawnością, trzy mieszkania wspomagano-treningowe oraz mieszkanie chronione-treningowe. Animujemy również partnerstwa lokalne, środowiskowe, samopomoc oraz wolontariat. Od stycznia 2020 fundacja prowadzi również Warsztat Terapii Zajęciowej.


Głównym celem fundacji jest wsparcie osób niepełnosprawnych intelektualnie w ich drodze do samodzielności.

Obecnie fundacja przystępuje do swojej największej inwestycji. Pragniemy, przy współpracy z wieloma aktorami i darczyńcami, zbudować Dom Oczami Brata, tj. kompleksowy dom wsparcia dla 16 osób z niepełnosprawnością w Częstochowie, których stan zdrowia, sytuacja materialna, stopnień niepełnosprawności nie pozwalają na samodzielne funkcjonowanie w codziennym życiu. 

Kompleksowy charakter miejsca w zamierzeniu ma sprzyjać całkowitej aktywizacji osób z niepełnosprawnością. W domu planuje się również usytuowanie przestrzeni, która służyć będzie integracji społeczności lokalnej, stanowiąc centrum wydarzeń artystycznych i społecznych. Pragniemy przez to wpływać na otwarcie się na drugiego człowieka, spojrzenie na chorych i niepełnosprawnych ich oczami, zrozumienie ich i tolerowanie każdej odmienności.

W ramach naszych działań staramy się współpracować z najlepszymi z najlepszych!

Dlatego działają razem z nami liderzy branż: Firma Wkręt Met-Klimas, PRESS GLASS, ALFA, ADAL, YAVAL, CEMEX..., którzy już zadeklarowali wsparcie materiałowe w powstaniu Domu!

Osoby, które nas wspomogą planujemy zgłosić do ogólnopolskiego konkursu „Dobroczyńca roku” organizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce.

Posiadamy już działkę na której wybudujemy dom, wsparcie architektoniczne (TOPOS), częściowe wyposażenie Domu.

Czego jeszcze brakuje?
Niezbędne jest dla nas wsparcie finansowe do pokrycia opłat związanych z pracami fizycznymi budowy domu. 

Wciąż szukamy kolejnych przedsiębiorców, którzy przekażą nam materiały budowlane, wyposażenie, itp. 

Dlaczego ten Dom jest dla nas tak ważny?
(25 lutego 2013 roku zmarł w wieku 30 lat Karol Bilski, brat Pawła - prezesa fundacji. Karol miał Zespół Downa. Ze względu na to, że Paweł ma obecnie 25 lat, od dziecka, za sprawą swoich kochających rodziców obserwował w jaki sposób nieść pomoc osobom z niepełnosprawnościami. Po śmieci brata Paweł postanowił razem z Przyjaciółmi założyć fundację, która na co dzień, będzie organizowała wsparcie dla osób niepełnosprawnych. W 2014 roku została założona organizacja, która obecnie jest jedną z najprężniej rozwijających się fundacji w Polsce, prowadzona przez 25’latka.).
Miłość do brata opisuje m.in. misja fundacji „Oczami Brata”. Fundacja zauważa potrzeby osób z niepełnosprawnością i skutecznie stara się je rozwiązywać i realizować działania, które wprost zaobserwowane są patrzeniem na świat oczami osób z niepełnosprawnością. Dlatego, wszystkie projekty skutecznie wpisują się w potrzeby środowiska.

Dołącz do wyjątkowego grona i razem z nami zbuduj Dom Oczami Brata!

Pomogli

Ładuję...

2 Stałych Pomagaczy
Agata Bieniek
10 zł miesięcznie