Nieproszony gość w oczkach Lenki - nowotwór

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 56 382 osoby
1 139 132,40 zł (100,95%)
Zbiórka na cel
Leczenie siatkówczaka u Dr Abramsona w USA

Lena Wawrzycka

Przybiernów, zachodniopomorskie

Nowotwór złośliwy oka - siatkówczak

Rozpoczęcie: 10 Marca 2016
Zakończenie: 14 Kwietnia 2016

12 kwietnia 2016 roku Lenka rozpoczęła leczenie u dr Abramsona w USA. Nie mieliśmy zebranej jeszcze całej kwoty, ale to nic - większość kwoty już była, więc leczenie mogło się rozpocząć.

Po pierwszym badaniu mama Lenki napisała: "Okazuje się, że tym razem troszkę gorzej jest z prawym oczkiem, pojawiły się nowe małe guzki, w lewym jest czysto ale w związku z tym że dr Abramson nie chce czekać, to zabieg podania melphalanu zostanie wykonany już jutro...Zapytaliśmy również o jej widzenie i jest szansa w 99% na całkowite przywrócenie prawidłowego widzenia, troszeczkę gorzej będzie z lewym gdyż guz już zdążył zniszczyć żółta plamkę. Kochani dawno nie usłyszelismy tak wspaniałych wiadomości!

13 kwietnia 2016 roku dr Gobin podał Lence dotętniczo melphalan z topotecanem i carboplatyną, wszystko odbyło się bez żadnych komplikacji. Jednak po kilku dniach pokomplikowało się wszystko - zmieniły się zasady pobytu przy klinice i rodzice musieli się wyprowadzić i szukać mieszkania. Ale nie to było najgorsze, niecałe 2 tygodnie później Lenka trafiła do szpitala z zupełnie innego powodu - zdiagnozowano u niej "wgłobienie jelita". Jest to bardzo rzadkie, powoduje ogromny ból, dlatego też Lena jak najszybciej musiała mieć dwa zabiegi jeden za drugim, żeby nie bolało.

7 czerwca w końcu nadszedł dzień, który wynagrodził te wszystkie niespodzianki z jelitami, które sprawiły wiele zmartwień. Dzień, w którym wróciły siły, a zmęczenie zniknęło bezpowrotnie. Dzień zwycięstwa, dzień Lenki! Po dwóch podaniach melphalanu oraz zabiegu laserem, przyszedł czas na podsumowanie dotychczasowego leczenia Lenki. I na takie podsumowanie czekaliśmy :)

2 MIESIĄCE!!!

Tyle czasu wystarczyło by pokonać ten straszny nowotwór!
Tyle czasu wystarczyło by pokonać siatkowczaka i guzy, które niszczyły wzrok i życie naszej kochanej Lenki ❤️
Tyle czasu potrzebował cudotwórca dr Abramson by poradzić sobie z rakiem!!!
Tak kochani!!!
Dzisiaj po badaniu usłyszeliśmy te wspaniałe słowa!!!
" To niesamowite!!!
Kolejnej chemii nie potrzeba, możecie wracać do Polski i zapraszamy na kontrole za 7 tygodni i sprawdzimy czy nowotwór zrobił już bye bye na zawsze" 👍🏻
Kontrole bedą teraz dla nas najważniejsze ale szanse na powrót nowotworu to tylko 5%!!!
Nie do wiary, jesteśmy tak szczęśliwi, dawno nasze serca tak w górę nie skakały :D
Dziękujemy wam za wszystko!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 56 382 osoby
1 139 132,40 zł (100,95%)