Czas na ODROdzenie. Przywróćmy życie naszej rzece!

Wroc Ma Moc
Zbiórka zakończona

Czas na ODROdzenie. Przywróćmy życie naszej rzece!

Cel zbiórki:

Wyhodowanie miliona nowych ryb, które staną się początkiem nowego życia w Odrze!

Zgłaszający zbiórkę: Wroc ma Moc
Wroc Ma Moc
Rozpoczęcie: 22 Sierpnia 2022
Zakończenie: 28 Lutego 2024

Opis zbiórki

Od czeskich Moraw po Zalew Szczeciński mieszkają wspaniali ludzie. To oni jako pierwsi zaczęli ratować Odrę, gdy okazało się, że zatruta woda zabija wszystko, co w niej żyje. Wędkarze, strażacy, harcerze, mieszkańcy nadodrzańskich miejscowości, przez pierwsze tygodnie własnymi rękami usuwali tony śniętych ryb i innych zwierząt. Dzięki nim nie doszło do jeszcze większej tragedii - wtórnego zatrucia rzeki. Chcemy Wam za to podziękować. I obiecać, że Odra się odrodzi.

Wroc Ma Moc

W tym roku na przełomie kwietnia i maja ponad 15 tys. wolontariuszek i wolontariuszy sprzątało brzegi Odry i jej dopływy ramach pierwszej edycji Akcji Czysta Odra. Planowaliśmy tę akcję powtarzać co roku w maju, ale okazało się, że nasza ukochana rzeka już teraz wzywa nas na ratunek. Dlatego, nie czekając na wiosnę, chcemy zebrać środki na przywrócenie życia w Odrze.

Wroc Ma Moc

Akcja Czysta Odra, Fundacja "Wroc ma Moc" i bank Credit Agricole uruchamiają wspólnie inicjatywę "Akcja Czysta Odra - ODROdzenie". Przyłącz się do nas! Chcemy zebrać co najmniej 100 000 złotych na wyhodowanie miliona nowych ryb, które staną się początkiem nowego życia w Odrze. Wiemy, że to niełatwy proces i nie da się tego zrobić szybko.

Wroc Ma Moc

Po konsultacji z naukowcami, przyrodnikami, wędkarzami wiemy, że przed rozpoczęciem zarybiania muszą być przeprowadzone dokładne badania wody i przygotowany profesjonalny plan takiej akcji. Ale już teraz trzeba zlecić hodowlę narybku i rozpocząć przygotowania logistyczne. Dlatego zebrane środki przekażemy regionalnym Związkom Wędkarskim, które profesjonalnie się tym zajmą.

Wroc Ma Moc

Jednak odtworzenie ekosystemu to tylko jedno zadanie. Są też inne. Trzeba odbudować turystykę, rekreację, gospodarkę i życie kulturalne nad Odrą. To nie będzie proste ani tanie. Dlatego potrzebujemy Twojej pomocy i zaangażowania. Wpłać pieniądze na zbiórkę, monitoruj czystość rzeki, zgłaszaj zaśmiecanie i nielegalny zrzut nieczystości, korzystaj z wypoczynku nad rzeką i wspomagaj ludzi, którzy z niej żyją. Będziemy wdzięczni za wszystkie datki od osób indywidualnych, a także darowizny od partnerów, sponsorów, darczyńców. Każda złotówka to kolejna kropelka czystej i żywej rzeki.

Wroc Ma Moc

Połączymy siły, ręce, serca, bo rusza: Akcja Czysta Odra - ODROdzenie!

Wroc Ma Moc

Wroc Ma Moc

Wroc Ma Moc

Izabela Bodnar - Fundacja Wroc Ma Moc

Dominik Dobrowolski - Akcja Czysta Odra

Przemysław Przybylski - Credit Agricole Bank Polska

Konrad Ludian - EFL

Michał Anioł - Niesamowity Dolny Ślask, Niesamowity Wrocław, Niesamowita Polska

Ania Piróg-Nowak - Stowarzyszenie Załóg Pływadeł "Rzeki Dzielą - Odra Łączy" Kędzierzyn Koźle

Kamil Zaremba - Odra Centrum i Fundacja Onwater.pl, Wrocław

Aleksander Kozłowski - KPWK, Krosno Odrzańskie

Krzysztof Sowa - Stowarzyszenie Wywrotka, Szczecin

Jarosław Paczkowski - Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kraina Łęgów Odrzańskich, Ścinawa

Magdalena Dorożała ekolożka i działaczka społeczna Warszawy

Daniel Parol - Kraina Bugu, Operacja Czysta Rzeka, Łosice

Artur Furdyna - Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy, Stepnica

Ekopartner Recykling Sp. z o.o

Obserwuj ważne zbiórki